reklama

reklama

/>

Pierwszy marszobieg w tym roku bardzo udany

Pierwszy marszobieg w tym roku bardzo udany

14 kwietnia w sobotę odbył się Powiatowy Marszobieg Wiosenny pod hasłem „Bezpiecznym krokiem przez życie”. Uczestnicy mieli do pokonania trasę liczącą około 8 kilometrów. W wydarzeniu wzięło udział blisko 300 osób z miasta i powiatu.

Tym razem uczestnicy marszobiegu rozpoczęli swoją trasę o godz. 10.00 w Suchedniowie przy ul. Zagórskiej, następnie przeszli leśnymi duktami do Leśniczówki Osieczno, gdzie znajdowała się META. Wszystkich zebranych przywitał starosta Jerzy Żmijewski oraz członek zarządu Katarzyna Bilska.

Powiatowy Marszobieg Wiosenny jest pierwszym etapem realizowanego projektu „BEZA czyli Bezpieczeństwo – Edukacja – Zdrowie - Aktywność od Juniora do Seniora” realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety we współpracy ze Starostwem Powiatowym w ramach Konkursu ogłoszonego przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki z zakresu pomocy społecznej. Dlatego uczestniczą w nim wszystkie służby mundurowe, które przygotowały szereg ciekawych informacji z zakresu bezpieczeństwa. Do współpracy zaproszeni zostali również: Nadleśnictwo Suchedniów, Strzelecka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku - Kamiennej oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Ponadto Strzelecka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza przygotowała dla uczestników marszobiegu krótki kurs w zakresie pierwszej pomocy, a Nadleśnictwo Suchedniów stoisko edukacyjne dla najmłodszych uczestników.

Tradycyjnie na mecie czekał ciepły poczęstunek (o który zadbało Stowarzyszenie Aktywne Kobiety) oraz wiele atrakcji takich jak: gry, konkursy i zabawy, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Patronat medialny nad imprezą sprawowała nasza telewizja.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •