reklama

reklama

/>

Mistrzostwa Skarżyska w tenisie stołowym mężczyzn

Mistrzostwa Skarżyska w tenisie stołowym mężczyzn

W sobotę 3 marca w Hali Sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego odbyły się Mistrzostwa Skarżyska w Tenisie Stołowym Mężczyzn. W turnieju wzięło udział około 60 zawodników z całej Polski.

Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Przyszów, Górno, Bieliny, Łódź, Suchedniów, Skarżysko-Kamienna, Kielce, Szydłowiec – zawodnicy m.in. z tych miast wzięli udział w Mistrzostwach Skarżyska w Tenisie Stołowym Mężczyzn.

Rywalizowano w dwóch kategoriach – Amator i Open. Po zaciętych  pięciosetowych spotkaniach i blisko sześciu godzinach rozgrywek, udało się wyłonić Mistrza Skarżyska w Tenisie Stołowym w kategorii Amator. W meczu finałowym spotkali się Jakub Łoch z Tarnobrzega oraz Jacek Bednarz z Przyszowa, lepszym okazał się ten pierwszy pokonując po emocjonującym spotkaniu Bednarza. W małym finale zmierzyli się ze sobą Tomasz Tetla, który pokonał 3:0 Przemka Moćko z Łodzi.

Zawodnicy w kategorii OPEN zaczęli swoje rozgrywki z blisko dwugodzinnym opóźnieniem. Tu zapisało się ich blisko dwudziestu. Po bardzo emocjonujących zawodach, które stały na wysokim poziomie Mistrzem Skarżyska w kategorii OPEN został Wiesław Mazurek, który pokonał 3:2 Rafała Ucińskiego, w meczu o trzecie miejsce Mateusz Gąciarski wygrał z Przemkiem Moćko 3:0.

Klasyfikacja końcowa OPEN:

1. Wiesław Mazurek - STS Orlicz 1924 Suchedniów
2. Rafał Uciński - STS Szydłowiec
3. Mateusz Gąciarski - STS Szydłowiec
4. Przemek Moćko - Łódź

Organizatorzy postanowili przyznać nagrodę specjalną dla Przemka Moćko z Łodzi, otrzymał koszulkę firmy STIGA Daniela Góraka wraz z jego autografem, Olimpijczyka z Rio de Janeiro i aktualnego Mistrza Polski w grze pojedynczej. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

W związku ze sporym zainteresowaniem turniejem impreza będzie powtarzana.

Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna, Stowarzyszenie Przyszłość i Rozwój, Radni Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej Adam Ciok i Marek Gąska. Sędzią głównym i współorganizatorem turnieju był Wacław Ziomek.

Turniej odbywał się pod Patronatem Prezydenta Miasta Konrada Kröniga.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •