reklama

reklama

/>

"Scyzoryki dla Afryki". Skarżysko - Kamienna przyłącza się do akcji

"Scyzoryki dla Afryki". Skarżysko - Kamienna przyłącza się do akcji

26 grudnia czterech podróżników z regionu świętokrzyskiego – a wśród nich dwóch z powiatu skarżyskiego – rozpocznie wyprawę wzdłuż Afryki. - Jeden bus, 4 osoby, 40 tysięcy kilometrów, 20 krajów – tak w skrócie przedstawiają swój plan organizatorzy wyprawy. Jednak podróż sama w sobie nie jest ich jedynym celem. Przy okazji zainicjowali zbiórkę darów dla dzieci z dwóch najbiedniejszych krajów Afryki Subsaharyjskiej. W poniedziałek do akcji przyłączył się prezydent Skarżyska-Kamiennej, który objął nad nią patronat.

Wyprawę pod hasłem „Scyzoryki wzdłuż Afryki” organizuje Stowarzyszenie SALUTEM, działające przy Społecznej Akademii Nauk i wspierane przez SAN. Przedstawiciele organizatorów wyprawy (Jacek Słowak i Wojciech Matejczuk ze Stowarzyszenia SALUTEM oraz dr Paweł Ramiączek, dziekan Wydziału Handlu i Bezpieczeństwa Społecznej Akademii Nauk w Kielcach) gościli w poniedziałek, 20 listopada w Urzędzie Miasta.

W czasie konferencji prasowej przedstawili plan swojej podróży i trwającej zbiórki materiałów szkolnych i odzieży dla dzieci. Zbiórkę koordynuje Fundacja EDU AFRYKA, a zebrane dary zostaną przekazane dzieciom z Togo i Beninu. Akcja bardzo szybko spotkała się z dużym zainteresowaniem w wielu miastach w regionie, a nawet poza województwem. Rusza także w Skarżysku-Kamiennej. Dzięki już zebranym darom, do Afryki trafi duży transport z materiałami szkolnymi i odzieżą.

Zachęcamy do włączenia się w akcję, nad którą patronat objął prezydent Skarżyska-Kamiennej. Zbiórka darów prowadzona jest także w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta ale też w siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Skarżysku – Kamiennej przy ulicy Tysiąclecia 22 i w Bibliotece Publicznej w Łącznej.

Zbiórka trwa do 10 grudnia. Zbierane są w szczególności:

- ubrania letnie i stroje sportowe dla dzieci w przedziale wiekowym 5 - 12 lat (krótkie spodenki, koszulki z krótkim rękawem),

- przybory szkolne - papier do rysowania, torby i plecaki szkolne, kredki (w tym świecowe), farby plakatowe i grube pędzelki, nożyczki,

- zabawki - duże klocki (nie lego), duże puzzle i układanki, proste gry zręcznościowe i manualne,

- piłki - zwłaszcza do gry w piłkę nożną.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •