Bezpłatna mammografia w Pińczowie: Mammobus stanie przed budynkiem ośrodka zdrowia przy ulicy Podklasztornej w Pińczowie. Zbierali na mikołajkowe prezenty dla dzieci: W sobotę 18 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert charytatywny "Zostań Pasażerowie na kole zapasowym: Funkcjonariusze drogówki zatrzymali dostawczego Volkswagena do rutynowej kontroli. Województwo i miasto wspólnie sprzedadzą działkę przy Langiewicza: Ponad dwa lata zastanawiano się co zrobić z dawną siedzibą szpitalika dziecięcego w Kielcach. Propozycji W Bodzentynie rozpoczęły się prace zabezpieczające ruiny dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich: To już ostatni moment na uratowanie zabytku - twierdzą władze gminy. Udało się pozyskać na Plac rekreacyjny na osiedlu Dolna Kamienna ma swoją nazwę: 19 listopada na placu rekreacyjnym pomiędzy ulicami Franciszkańską i Rynek odbyła się uroczystość nadania imienia Antoniego Jędrzejów rolnictwem stoi: Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jędrzejowie radni dyskutowali między innymi o stanie rolnictwa w Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej w Busku-Zdroju: Twórczość Mirka Breguły, współzałożyciela i lidera zespołu Universe, była treścią 10 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Pińczowskie „JA w kulTUrze” zakończone!: W piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście zakończono trwający 10 miesięcy projekt „JA w Reforma wprowadzona. Czekamy na efekty!: Było wiele niepewności i niepokojów. Do wprowadzenia reformy oświaty w Końskich gmina przygotowywała się bardzo Kukiz'15 przeciwny zmianom proponowanym przez PiS: „Jesteśmy przeciwko ograbianiu Polaków z biernego i czynnego prawa wyborczego” - mówią działacze Kukiz'15. Kilka Zbiórka darów dla dzieci z ośrodka w Winiarach. Kolejna akcja motocyklistów z Pińczowa: Na co dzień to twardziele, ich pasją są motocykle i wokół nich budują życie poza Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju: Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju. Placówka będzie połączona z Powiatowym Pasowanie na przedszkolaka: 17 listopada br. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 we Włoszczowie, w grupie I "Stokrotki"  odbyła Dziewczęta w hali grały w piłkę nożną: 16 listopada w Szkole Podstawowej w Nagłowicach odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.

/>

Biegiem uczcili Niepodległość

Biegiem uczcili Niepodległość

Stu dwudziestu biegaczy stanęło na starcie II Powiatowego Biegu Niepodległościowego. Jak podkreślali uczestnicy, to doskonała forma uczczenia święta 11 Listopada.

To już drugi rok z rzędu, kiedy w Skarżysku - Kamiennej, obok oficjalnych uroczystości, Święto Niepodległości obchodzone jest w sportowym duchu. 12 listopada chwilę po 12.00 stu dwudziestu biegaczy z całej Polski wystartowało w Powiatowym Biegu Niepodległościowym.

Wśród uczestników nie brakowało głosów, że udział w biegu niepodległościowym to nie tylko sportowe wyzwanie, ale i wyraz patriotyzmu.

Biegacze mieli do pokonania dziesięciokilometrową trasę w dwóch pętlach po pięć kilometrów. W klasyfikacji generalnej pierwszy na mecie pojawił się Iveruk Myahaylo z Ukrainy, klub LKB RUDNIK z czasem 00:32:44. Drugi na mecie, o 11 sekund później, był Sylwester Lepiarz. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik ze Skarżyska, Rafał Czarnecki.

Wśród kobiet pierwsza była Kinga Kacuga z Bałtowa, druga Lidia Czarnecka z STS, trzecia zaś na mecie pojawiła się Małgorzata Czarnota z Radomia.

Organizatorzy za zajęcie pierwszych trzech miejsc wśród kobiet i mężczyzn przygotowali nagrody finansowe, odpowiednio 500, 300 i 200 zł. Nagrody pieniężne otrzymali również osobom, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Zachęcamy także do obejrzenia relacji foto z wydarzenia.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •