Bezpłatna mammografia w Pińczowie: Mammobus stanie przed budynkiem ośrodka zdrowia przy ulicy Podklasztornej w Pińczowie. Zbierali na mikołajkowe prezenty dla dzieci: W sobotę 18 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert charytatywny "Zostań Pasażerowie na kole zapasowym: Funkcjonariusze drogówki zatrzymali dostawczego Volkswagena do rutynowej kontroli. Województwo i miasto wspólnie sprzedadzą działkę przy Langiewicza: Ponad dwa lata zastanawiano się co zrobić z dawną siedzibą szpitalika dziecięcego w Kielcach. Propozycji W Bodzentynie rozpoczęły się prace zabezpieczające ruiny dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich: To już ostatni moment na uratowanie zabytku - twierdzą władze gminy. Udało się pozyskać na Plac rekreacyjny na osiedlu Dolna Kamienna ma swoją nazwę: 19 listopada na placu rekreacyjnym pomiędzy ulicami Franciszkańską i Rynek odbyła się uroczystość nadania imienia Antoniego Jędrzejów rolnictwem stoi: Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jędrzejowie radni dyskutowali między innymi o stanie rolnictwa w Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej w Busku-Zdroju: Twórczość Mirka Breguły, współzałożyciela i lidera zespołu Universe, była treścią 10 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Pińczowskie „JA w kulTUrze” zakończone!: W piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście zakończono trwający 10 miesięcy projekt „JA w Reforma wprowadzona. Czekamy na efekty!: Było wiele niepewności i niepokojów. Do wprowadzenia reformy oświaty w Końskich gmina przygotowywała się bardzo Kukiz'15 przeciwny zmianom proponowanym przez PiS: „Jesteśmy przeciwko ograbianiu Polaków z biernego i czynnego prawa wyborczego” - mówią działacze Kukiz'15. Kilka Zbiórka darów dla dzieci z ośrodka w Winiarach. Kolejna akcja motocyklistów z Pińczowa: Na co dzień to twardziele, ich pasją są motocykle i wokół nich budują życie poza Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju: Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju. Placówka będzie połączona z Powiatowym Pasowanie na przedszkolaka: 17 listopada br. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 we Włoszczowie, w grupie I "Stokrotki"  odbyła Dziewczęta w hali grały w piłkę nożną: 16 listopada w Szkole Podstawowej w Nagłowicach odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.

/>

Bezrobocie coraz mniejsze

Bezrobocie coraz mniejsze

Bezrobocie w regionie obniża się i to znacznie. Dane z województwa świętokrzyskiego pokazują, że pod koniec października poziom bezrobocia spadł poniżej 8 proc. W lepszej sytuacji jest również Skarżysko. W naszym mieście odnotowano największy spadek.

Dawno na rynku pracy nie było tak dobrze. Ofert pracy jest więcej, więcej osób znajduje też zatrudnienie. Liczba bezrobotnych w województwie świętokrzyskim według stanu na 31.10.2017 r. wyniosła 45.130.

W powiecie skarżyskim we wrześniu wskaźnik ten wynosił nieco ponad 16 proc. To nadal najwyższe bezrobocie w regionie ale są też dobre informacje. W powiecie odnotowano najpokaźniejszy spadek.

O powodach tak optymistycznych wyników rozmawialiśmy z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku-Kamiennej, Romanem Białkiem. Jego zdaniem na obecny poziom bezrobocia wpływ ma wiele czynników.

- Wpływ miała przede wszystkim sytuacja koniunktury gospodarczej i dużej liczby zgłoszonych ofert pracy. Październik był też szczególny ze względu na wprowadzenie reformy emerytalnej – tłumaczy.

Oficjalne dane o stopie bezrobocia w październiku, jak mówi dyrektor, dostępne będą pod koniec listopada, ale już teraz wiadomo, że w powiecie status osoby bezrobotnej utraciło ponad 200 osób.

- Dokonaliśmy pierwszych sprawozdań i widać, że bezrobocie o sporą cyfrę spadło. Myślę, że na koniec października stopa bezrobocia dla naszego powiatu wyniesie poniżej 15 proc. - dodaje dyrektor.

Zdaniem prezydenta Konrada Kröniga wpływ na poprawę sytuacji na lokalnym rynku pracy miała też m.in. działalność Centrum Obsługi Inwestora.

- COI ściąga do naszego miasta coraz większą rzesze podmiotów chętnych do inwestowania. Z drugiej strony na pewno wynika to z dobrej działalności Powiatowego Urzędu Pracy. W tej kadencji samorządowej bezrobocie spadło o blisko 10 procent co ogromnie cieszy i myślę, że jest to dowód na to, że działania samorządu są dobre i trzeba je kontynuować – mówi prezydent.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •