Był pijany i próbował uciekać: Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał Jak zabezpieczyć urządzenia wodociągowe przed zimą?: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku przypomina, że z uwagi na zbliżający się okres Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego: Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego obradował tym razem w Starachowicach. Mówiono m.in. o likwidacji Regionalnej Dyrekcji Jerzy Suliga na Konwencie starostów w Starachowicach: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Nie ukrywam, będę się ubiegał o fotel burmistrza: Choć w poprzednich wyborach samorządowych startował z własnego komitetu wyborczego, to nie ukrywa, że jest „Być tam, gdzie wszystkim wystarczy miłości”. Przeżyjmy to jeszcze raz: Zakończyła się jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej, zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych 27 artystów w jednym miejscu. Wernisaż wystawy już w najbliższą środę: Suchedniowski Ośrodek Kultury Kużnica oraz Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Pod Prąd zapraszają na wernisaż wystawy „SPA. Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe

/>

Program obchodów Święta Niepodległości w Skarżysku

Program obchodów Święta Niepodległości w Skarżysku

Zarząd Powiatu Skarżyskiego zaprasza na Powiatowe Obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada. Organizatorami tegorocznych obchodów jest Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.

Przygotowania i wydarzenia powiązane z obchodami Święta Niepodległości trwały od kilku miesięcy. Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej wspólnie ze Stowarzyszeniem Towarzystwo Impuls przygotowało szereg zajęć i konkursów skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu skarżyskiego oraz mieszkańców powiatu skarżyskiego. Odbył się m.in. konkurs poezji i prozy „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo”. Oraz warsztaty wokalne.

11 listopada uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca w Skarżysku-Kamiennej. Następnie mieszkańcy przejdą pod Pomnik Bojowników o Wolność i Niepodległość, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości patriotyczne.

Uroczystości te uświetnią  poczty sztandarowe oraz Chór z Państwowej Szkoły Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy organizatorzy zapraszają na Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych do  Hotelu Promień.

Podczas spotkania z mieszkańcami wystąpi m.in. Zespół Pieśni i Tańca Sorbin, laureaci Konkursu Prozy i Poezji „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo”, lokalni artyści oraz młodzież, która zaprezentuje swój dorobek z Warsztatów Wokalnych w koncercie „Wolni i Niepodlegli”.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •