reklama

reklama

/>

Program obchodów Święta Niepodległości w Skarżysku

Program obchodów Święta Niepodległości w Skarżysku

Zarząd Powiatu Skarżyskiego zaprasza na Powiatowe Obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada. Organizatorami tegorocznych obchodów jest Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.

Przygotowania i wydarzenia powiązane z obchodami Święta Niepodległości trwały od kilku miesięcy. Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej wspólnie ze Stowarzyszeniem Towarzystwo Impuls przygotowało szereg zajęć i konkursów skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu skarżyskiego oraz mieszkańców powiatu skarżyskiego. Odbył się m.in. konkurs poezji i prozy „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo”. Oraz warsztaty wokalne.

11 listopada uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca w Skarżysku-Kamiennej. Następnie mieszkańcy przejdą pod Pomnik Bojowników o Wolność i Niepodległość, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości patriotyczne.

Uroczystości te uświetnią  poczty sztandarowe oraz Chór z Państwowej Szkoły Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy organizatorzy zapraszają na Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych do  Hotelu Promień.

Podczas spotkania z mieszkańcami wystąpi m.in. Zespół Pieśni i Tańca Sorbin, laureaci Konkursu Prozy i Poezji „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo”, lokalni artyści oraz młodzież, która zaprezentuje swój dorobek z Warsztatów Wokalnych w koncercie „Wolni i Niepodlegli”.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •