Był pijany i próbował uciekać: Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał Jak zabezpieczyć urządzenia wodociągowe przed zimą?: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku przypomina, że z uwagi na zbliżający się okres Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego: Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego obradował tym razem w Starachowicach. Mówiono m.in. o likwidacji Regionalnej Dyrekcji Jerzy Suliga na Konwencie starostów w Starachowicach: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Nie ukrywam, będę się ubiegał o fotel burmistrza: Choć w poprzednich wyborach samorządowych startował z własnego komitetu wyborczego, to nie ukrywa, że jest „Być tam, gdzie wszystkim wystarczy miłości”. Przeżyjmy to jeszcze raz: Zakończyła się jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej, zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych 27 artystów w jednym miejscu. Wernisaż wystawy już w najbliższą środę: Suchedniowski Ośrodek Kultury Kużnica oraz Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Pod Prąd zapraszają na wernisaż wystawy „SPA. Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe

/>

Skarżysko - Kamienna w czołówce

Skarżysko - Kamienna w czołówce

Skarżysko-Kamienna znajduje się w czołówce świętokrzyskich gmin pod względem wysokości dochodów własnych i znacznie powyżej średniej krajowej – wynika z opublikowanego właśnie raportu GUS na temat budżetów jednostek samorządu terytorialnego w 2016 roku.

W raporcie Urzędu Statystycznego w Kielcach czytamy, że w 2016 roku dochody własne w skali kraju stanowiły 44,3% ogółu dochodów. W Skarżysku-Kamiennej w minionym roku dochody własne stanowiły 55,9% dochodów ogółem, co plasuje nasze miasto na wysokiej pozycji pod tym względem za gminami: Sitkówka-Nowiny (68,9%), Połaniec (64,3%) i Sandomierz (62,5%). Dochody własne na poziomie przekraczającym 50,0% dochodów ogółem odnotowano w ośmiu świętokrzyskich gminach.

W roku na relację dochodów własnych gminy do dochodów ogółem duży wpływ miała dotacja otrzymana na wypłaty świadczeń „500+”. Gdyby nie ta dotacja, dochody własne gminy stanowiłyby ponad 62,5% dochodów ogółu. Byłby to najwyższy wskaźnik od ponad 10 lat.

Wysoki procentowo udział dochodów własnych gminy w dochodach ogółem – zdaniem wielu analityków – jest uzależniony od lokalnej sytuacji gospodarczej i świadczy o zamożności jednostki samorządu oraz jego dużej samodzielności finansowej i niezależności od wpływów z budżetu państwa. Wysokie dochody własne świadczą także o potencjale gospodarczym.

Prezydent Konrad Krönig zapowiada tymczasem kolejnych inwestorów w mieście.

- Przed nami w tej kadencji samorządowej jeszcze rok 2018 i w nim planuję minimum trzy niespodzianki dla mieszkańców w postaci trzech dużych inwestycji. Szczegóły poznamy niebawem, bo już na początku roku – mówi.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •