reklama

/>

Nietrzeźwy uciekał przed policją

W niedzielę policjanci ze skarżyskiej drogówki po pościgu ulicami miasta, zatrzymali 25 – letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który prowadził auto z nadmierną prędkością i nie zatrzymał się kontroli drogowej. Jak się okazało był także nietrzeźwy i kierował pojazdem mimo dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz będzie się tłumaczył przez sądem.

W niedzielne przedpołudnie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku, patrolując drogę K – 7 na terenie miasta, postanowili zatrzymać do kontroli mężczyznę kierującego pojazdem marki BMW. Przekroczył on bowiem dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 30 km/h. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie miał zamiaru się zatrzymać. Wręcz przeciwnie -  podjął próbę ucieczki przed stróżami prawa. Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący BMW uciekając popełnił szereg wykroczeń,  aż zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Pomimo tego wysiadł z samochodu i kontynuował ucieczkę. Nie trwała ona jednak długo, ponieważ po chwili został zatrzymany przez mundurowych. Piratem drogowym okazał się 25 – letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Od mężczyzny czuć było woń alkoholu, został więc przebadany alkomatem. Badania wykazały w jego organizmie blisko półtora promila alkoholu. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że ma administracyjnie cofnięte uprawnienia do kierowania oraz orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z dalszych ustaleń wynikało, że w przeszłości był już notowany za jazdę na tzw. podwójnym gazie.

Niepokorny kierowca trafił do aresztu. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Już za samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia.

Opr. JG
źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Czytaj dalej...

Powstanie młodzieżowa grupa kolarska

Jest duża szansa na to, by w Zespole Szkół Transportowo – Mechatronicznych w Skarżysku powstała prężnie działająca młodzieżowa grupa kolarska, która będzie korzystała z doświadczenie Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów i PGE Fundacji "Pomagamy”, której pracownicy napisali projekt unijny w ramach którego powstanie grupa kolarska.

Czytaj dalej...

Onkolodzy stawiają na leczenie oszczędzające w raku piersi

Z roku na rok wzrasta liczba zabiegów mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją piersi. W ubiegłym roku w Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wykonano około 100 takich operacji. Przez dwa dni o nowoczesnej chirurgii piersi dyskutują w Kielcach specjaliści z całej Polski.


Nowoczesne leczenie raka piersi – tematem warsztatów dla chirurgów onkologów z całej Polski. W Świętokrzyskim Centrum Onkologii, dyskutują i uczą się najlepszych metod mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją piersi. Obecnie amputacje piersi wraz z węzłami chłonnymi pachy wykonuje się coraz rzadziej, priorytetem jest leczenie oszczędzające.

- Są to procedury bezpieczne nie opóźniają całego leczenia onkologicznego – mówi  dr n. med. Artur Bocian – specjalista chirurgii onkologicznej, ŚCO.

Z roku na rok wzrasta liczba zabiegów mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją piersi. W ubiegłym roku chirurdzy ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wykonali około 100 takich operacji. Podczas jednego zabiegu usuwany jest guz piersi i jednocześnie wszczepiane są implanty.

- Dzięki temu pacjentka szybciej wraca do zdrowia, łatwiej jej przejść do dalszych etapów chemio czy radioterapii jest to ważne, aby pomóc pacjentce odnaleźć się w tej trudnej dla niej sytuacji – mówi  dr n. med. Artur Bocian – specjalista chirurgii onkologicznej, ŚCO.

- To była cena życia – tak o konieczności usunięcia piersi mówi Halina Cecot, ponad 30 lat temu miała mastektomię, po dwudziestu latach lekarze przeprowadzili u niej rekonstrukcję piersi. To najlepsze co może spotkać pacjentki – dodaje.

- Bardzo ważne ponieważ pamiętam ten czas kiedy po operacji dotknęłam to miejsce i ono było płaskie, to był tak silny szok, ze pamiętam go do dzisiaj – mówi Halina Cecot, honorowy prezes Świętokrzyskiego Klubu "Amazonka".

Leczenie oszczędzające w raku piersi w Świętokrzyskim Centrum Onkologii prowadzone jest od 2011 roku. Wskazaniem do tego typu zabiegu są niewielkie guzy nowotworowe, problemem nadal jest późna zgłaszalność pacjentek na badania.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka. W Świętokrzyskim Centrum Onkologii rocznie z powodu raka piersi leczonych jest około 600 kobiet. Większości z nich oferowane jest leczenie oszczędzające. Rocznie w Polsce diagnozę „rak piersi” słyszy 16 tys. kobiet.

Czytaj dalej...

„Samorządne Świętokrzyskie” Tomasz Siemoniak Gość Dnia

Chcemy spotykać się z mieszkańcami różnych miejscowości w Polsce, by dowiedzieć się czego społeczeństwo się spodziewa po politykach. Zbliżające się wybory samorządowe pokarzą czy samorządami nadal będą rządzić lokalni, znani ludzie czy PiS owi uda się z samorządów zrobić układy polityczne.

Gościem Dnia na antenie TVŚ był Tomasz Siemoniak minister obrony narodowej w latach 2011 – 2015 oraz wiceprezes Rady Ministrów w latach 2014-2015.


Czytaj dalej...

Trzy miesiące bez prawa jazdy

Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 33 –letniego kierującego pojazdem marki Volkswagen, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. W związku z popełnionym wykroczeniem, 33-latek przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł kierować autem.

Czytaj dalej...

Jak udzielić pierwszej pomocy?

W sobotę, 21 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się pokaz, dotyczący zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wykorzystywania defibrylatora do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Spotkanie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta.

Czytaj dalej...

Eliminacje powiatowe OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" 

13 kwietnia w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem eliminacji powiatowych jest Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Starostwo Powiatowe.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •