Coraz więcej lekarzy wypowiada klauzulę "opt-out": 34 rezydentów i 69 specjalistów z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wypowiedziało klauzule opt-out. Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach podsumował działania prowadzone w 2017 roku: Mniej wypadków śmiertelnych przy pracy, ale wzrasta liczba zbiorowych wypadków w zakładach. Państwowa Inspekcja Pracy W piątek poznamy laureatów 23. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT: Jury festiwalu wyróżni najlepsze obrazy spośród 41 zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu. Swoją nagrodę przyzna Po raz 12. wybiorą najaktywniejszych wolontariuszy w regionie - zgłoś kandydata: Kieleckie centra wolontariatu już po raz dwunasty organizują konkurs „Laur Wolontariatu”. Jak co roku konkurs Rozmawiali o świętokrzyskim rynku pracy: Jaka jest kondycja świętokrzyskich firm? Jakie są ich potrzeby? Czego oczekują przedsiębiorcy z naszego regionu? Komitet Obrony Demokracji zapowiada kolejne protesty w sprawie reformy sądów: Bez wolnych sądów i wolnych wyborów nie ma wolnej Polski – podkreślają działacze Komitetu Obrony Był pijany i próbował uciekać: Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał Nowe "Pomniki Historii" w Świętokrzyskiem: Pałac Biskupów Krakowskich wraz z zespołem katedralnym oraz sandomierskie Stare Miasto wpisane na listę Pomników Jak zabezpieczyć urządzenia wodociągowe przed zimą?: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku przypomina, że z uwagi na zbliżający się okres Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego: Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego obradował tym razem w Starachowicach. Mówiono m.in. o likwidacji Regionalnej Dyrekcji Jerzy Suliga na Konwencie starostów w Starachowicach: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Nie ukrywam, będę się ubiegał o fotel burmistrza: Choć w poprzednich wyborach samorządowych startował z własnego komitetu wyborczego, to nie ukrywa, że jest „Być tam, gdzie wszystkim wystarczy miłości”. Przeżyjmy to jeszcze raz: Zakończyła się jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej, zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych 27 artystów w jednym miejscu. Wernisaż wystawy już w najbliższą środę: Suchedniowski Ośrodek Kultury Kużnica oraz Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Pod Prąd zapraszają na wernisaż wystawy „SPA.

/>

Był pijany i próbował uciekać

Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał na teren jednej z posesji, która była otwarta. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i próbę uniknięcia kontroli grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

Pińczowskie „JA w kulTUrze” zakończone!

W piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście zakończono trwający 10 miesięcy projekt „JA w kulTUrze”. Założeniem akcji było wspieranie i animowanie przestrzeni włączając do działania mieszkańców i grupy nieformalne. Wsparcie otrzymały 3 inicjatywy: „Młodzieżowy kolorowy Pińczów”, „Pociąg do wierszy” oraz „Świetlica – nasza aktywna strefa działania” - informuje Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Czytaj dalej...

Zbiórka darów dla dzieci z ośrodka w Winiarach. Kolejna akcja motocyklistów z Pińczowa

Na co dzień to twardziele, ich pasją są motocykle i wokół nich budują życie poza pracą zawodową. Klubu Motocyklowy Brave Dogs Chapter Pińczów w swojej działalności nie zapomina o tych którzy potrzebują wsparcia. Aktualnie organizują zbiórkę rzeczy potrzebnych wychowankom placówki opiekuńczo-wychowawczej w Winiarach - mówi Tomasz Puchała, prezes Klubu Motocyklowego Brave Dogs Polska Chapter Pińczów.

Czytaj dalej...

Już rok Rady Seniorów w Pińczowie

Reprezentowanie interesów osób po sześćdziesiątym roku życia, spotkania edukacyjne, czy działalność stowarzyszeń zrzeszających osoby w okresie emerytalnym to tylko niektóre zadania Rady Seniorów w Pińczowie. Od roku funkcjonuje ona przy urzędzie miasta i gminy integrując społeczność lokalną.

Pińczowską Radę Seniorów reprezentuje 10 osób działających w takich organizacjach jak Klub Emerytów i Rencistów, Uniwersytet Trzeciego Wieku czy w Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Ich działania skierowane są głównie na aktywizację osób starszych przez prelekcje z przedstawicielami kultury, oświaty czy ośrodków zdrowia. W grudniu ze wspólnej inicjatywy władz Pińczowa i przedstawicieli Rady Seniorów zorganizowana zostanie wigilia dla samotnych.

Wnioski i potrzeby które płyną ze spotkań emerytów analizowane są przez radę miasta i gminy Pińczów i burmistrza Włodzimierza Baduraka. 
Rada Seniorów wraz z klubem Seniora, obraduje w udostępnionych przez burmistrza miasta i gminy Pińczów, pomieszczeniach tamtejszego Zespołu Szkół nr 1.

Czytaj dalej...

Będą zmiany w organizacji ruchu

W najbliższy długi weekend, z uwagi na przypadający na środę Dzień Wszystkich Świętych, jak co roku spodziewamy się wzmożonego natężenia ruchu drogowego. Z tego powodu większa liczba policjantów będzie strzec bezpieczeństwa na drogach powiatu pińczowskiego. W niektórych miejscach przewidziano też czasowe zmiany organizacji ruchu.

Czytaj dalej...

PO w Pińczowie: porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Wygląda na to, że parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej ostro biorą się do roboty. We wtorek duża grupa działaczy PO przyjedzie z Warszawy do stolicy województwa świętokrzyskiego jednym pociągiem, by wziąć udział w konferencji prasowej w siedzibie partii przy alei IX Wieków Kielc.

Czytaj dalej...

Książki fajne są

Jak stać się czytelnikiem biblioteki w Pińczowie, gdy ma się 5 czy 6 lat? To najlepiej wiedzą nauczyciele w pińczowskich przedszkolach. Od wielu lat w październiku odbywa się pasowanie na czytelnika. Ta uroczystość doskonale wprowadza dzieci w arkana wypożyczania i czytania książek.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •