reklama

reklama

/>

Ośrodek Zdrowia w Kozubowie po remoncie

Ośrodek Zdrowia w Kozubowie po remoncie

W Kozubowie poprawi się komfort pracy lekarzy i obsługa pacjentów. A to dzięki zakończonej już przebudowie Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Jeśli budynek uzyska wszystkie potrzebne pozwolenia, pierwsi pacjenci będą mogli z niego korzystać, jeszcze w tym tygodniu.

Pacjenci w Kozubowie nie będą już musieli umawiać się na wizyty lekarskie w Miejskiej i Gminnej Bibliotece. W Ośrodku Zdrowia przeprowadzono generalny remont. Zakres prac obejmował m.in. termomodernizację, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnych, C.O. oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Placówka zostanie także doposażona w nowy sprzęt medyczny.

- Na terenie ośrodka wybudowano jeden gabinet lekarski, gabinet stomatologiczny oraz gabinet zabiegowy. Na  obecny moment przyjmuje trzech lekarzy. Dwóch lekarzy pierwszego kontaktu i jeden stomatolog. - mówi Marcin Wojniak, dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie

Poprawi się komfort obsługi pacjentów i pracy lekarzy. Oprócz wyremontowanych gabinetów, powiększono poczekalnie i wydzielono osobne miejsce do rejestracji pacjentów. Placówka obejmuje opieką zdrowotną ponad 2 tysiące mieszkańców z całej gminy. Do ośrodka przyjeżdżają w większości osoby starsze. Co ważne wybudowano także podjazd dla osób niepełnosprawnych.

- Remont był konieczny, ponieważ w tym momencie budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Lekarze mają oczywiście lepsze warunki do pracy, ale poprawi się także komfort pacjentów. - mówi Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa

Prace remontowe rozpoczęto we wrześniu ubiegłego roku. Koszt inwestycji to około pół mln zł. Remont placówki był całkowicie sfinansowany z własnych środków samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie. Planuje się, iż obiekt zostanie oddany do użytku 19 kwietnia. 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •