reklama

/>

Nie ma pieniędzy na dofinansowanie szpitala w Pińczowie - starosta przeciwny przekazywaniu większych środków

W Pińczowie odbyła się sesja powiatu. Główną dyskusję wywołali radni, którzy chcą aby to samorząd dofinansowywał tamtejszy Zespół Opieki Zdrowotnej. Szpital bez żadnych dodatkowych źródeł wsparcia przez ostatnich 7 lat spłacił połowę zadłużenia czyli około 4 milionów złotych. Zdaniem radnego Andrzeja Cepaka, który sympatyzuje z lewą stroną sceny politycznej, to samorząd powinien wspomagać lecznicę w jej oddłużaniu i dalszym rozwoju.

O tym, że dla szpitala w Pińczowie samorząd powiatu powinien wdrożyć plan finansowania jest także radny doktor Zbigniew Koniusz z Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem starosty pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego w Polsce samorządy finansują około trzech procent potrzeb szpitali im podlegających i takie proporcje są też zachowane w Pińczowie. Ponieważ starosta wyszedł przed zakończeniem posiedzenia dla nas w imieniu przewodniczącego zarządu wypowiedział się w tej sprawie wicestarosta Ryszard Barna.

Rozwiązaniem finansowej sytuacji szpitala, tak jak wszystkich jednostek medycznych w kraju zdaniem dyrektora lecznicy w Pińczowie Bartosza Stemplewskiego, byłaby przede wszystkim zmiana w finansowaniu procedur z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dyrektor szpitala w Pińczowie podczas środowej sesji powiatu przedstawił radnym wizje rozwoju lecznicy. W dokumencie mowa była o możliwości, lub konieczności powstania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i neurologii. Tymczasem jak mówi radny doktor Koniusz stworzenie SOR -u jest niemożliwe.

Ponieważ na ostatniej sesji powiatu nie decydowano o konieczności finansowania szpitala, radni zdecydowali, że w potrzebna jest osobne nadzwyczajne posiedzenie zarządu w tej sprawie.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •