Bezpłatna mammografia w Pińczowie: Mammobus stanie przed budynkiem ośrodka zdrowia przy ulicy Podklasztornej w Pińczowie. Zbierali na mikołajkowe prezenty dla dzieci: W sobotę 18 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert charytatywny "Zostań Pasażerowie na kole zapasowym: Funkcjonariusze drogówki zatrzymali dostawczego Volkswagena do rutynowej kontroli. Województwo i miasto wspólnie sprzedadzą działkę przy Langiewicza: Ponad dwa lata zastanawiano się co zrobić z dawną siedzibą szpitalika dziecięcego w Kielcach. Propozycji W Bodzentynie rozpoczęły się prace zabezpieczające ruiny dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich: To już ostatni moment na uratowanie zabytku - twierdzą władze gminy. Udało się pozyskać na Plac rekreacyjny na osiedlu Dolna Kamienna ma swoją nazwę: 19 listopada na placu rekreacyjnym pomiędzy ulicami Franciszkańską i Rynek odbyła się uroczystość nadania imienia Antoniego Jędrzejów rolnictwem stoi: Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jędrzejowie radni dyskutowali między innymi o stanie rolnictwa w Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej w Busku-Zdroju: Twórczość Mirka Breguły, współzałożyciela i lidera zespołu Universe, była treścią 10 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Pińczowskie „JA w kulTUrze” zakończone!: W piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście zakończono trwający 10 miesięcy projekt „JA w Reforma wprowadzona. Czekamy na efekty!: Było wiele niepewności i niepokojów. Do wprowadzenia reformy oświaty w Końskich gmina przygotowywała się bardzo Kukiz'15 przeciwny zmianom proponowanym przez PiS: „Jesteśmy przeciwko ograbianiu Polaków z biernego i czynnego prawa wyborczego” - mówią działacze Kukiz'15. Kilka Zbiórka darów dla dzieci z ośrodka w Winiarach. Kolejna akcja motocyklistów z Pińczowa: Na co dzień to twardziele, ich pasją są motocykle i wokół nich budują życie poza Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju: Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju. Placówka będzie połączona z Powiatowym Pasowanie na przedszkolaka: 17 listopada br. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 we Włoszczowie, w grupie I "Stokrotki"  odbyła Dziewczęta w hali grały w piłkę nożną: 16 listopada w Szkole Podstawowej w Nagłowicach odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.

/>

Akcja „Znicz” podsumowanie. Sporo pijanych i piratów

Święta związane z obchodami Dnia Zmarłych dobiegły końca. Policjanci zakończyli wzmożone działania kontrolne w ramach akcji „Znicz”. W powiecie pińczowskim było bezpiecznie i nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych. Niestety niektórzy młodzi kierowcy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Podczas akcji „Znicz” policjanci dbali o bezpieczeństwo ruchu drogowego nie tylko w pobliżu cmentarzy, ale również na każdym innym odcinku drogi. Wzmożone patrole reagowały na wszelkie naruszenia przepisów kodeksu drogowego, zwłaszcza prędkość. W sumie policjanci Ruchu Drogowego ujawnili aż 65 wykroczeń, za które nałożyli na kierujących grzywny i punkty karne. Przeprowadzili również 383 badania stanu trzeźwości.

W dzień i noc poprzedzającą samo święto mundurowi zatrzymali 3 kierowców będących pod wpływem alkoholu. Wszyscy byli młodzi w wieku od 20 do 21 lat. Jeden z nich (0.35‰ alk.) nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania, drugi (1‰ alk.) w toku ma prowadzoną sprawę za jazdę po użyciu środków odurzających. Mało tego zdecydował się na kilkunastokilometrową ucieczkę przed ścigającym go patrolem Służby Celnej. Trzeci (0,86 ‰ alk.) z kolei stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał w przydrożne ogrodzenie. Na szczęście pomimo braku wyobraźni i brawury niektórych kierowców nikt w powiecie pińczowskim w tym czasie nie ucierpiał.

Trzech młodych mężczyzn, którzy jechali „na podwójnym gazie” odpowie za swoje czyny przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
21-latek, który nie zatrzymał się do kontroli może w zakładzie karnym spędzić aż 5 lat.


Źródło: KPP w Pińczowie

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •