reklama

reklama

/>

Odsłonili płytę i zakopali kapsułę

Na skrzyżowaniu ulicy 16 Stycznie i Pocztowej w Końskich odsłonięto  pamiątkową tablicę ku czci Władysława Beliny Prażmowskiego oraz zakopano Kapsułę Niepodległości, która ma zostać odkopana za 50 lat. Tym samym zakończyły się obchody 100 rocznicy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę.

Czytaj dalej...

Nowe możliwości dla przedsiębiorców

W Krajowym Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich odbyła się konferencja na temat nowych możliwości dla przedsiębiorców w 2019 roku. Prelegenci podkreślali, że obecna perspektywa unijna jest ostatnią taką hojną, a pieniądze pozyskane z budżetu UE już nigdy nie będą tak dostępne.

Czytaj dalej...

Poszukujemy Łukasza Ferensa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich prowadzą poszukiwania zaginionego Łukasza Ferensa, który 19 maja 2018r. udał się go Gliwic, skąd miał jechać do pracy w Niemczech. Od dnia wyjazdu nie nawiązał kontaktu z rodziną oraz do chwili obecnej nie powrócił do domu.

Czytaj dalej...

…bo chcemy być najlepsi

Niezliczona rzesza kibiców na trybunach, dobra zabawa i emocje sięgające zenitu, tak w kilku słowach można podsumować XVI Międzyszkolny Turniej Mikołajkowy zorganizowany w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli. To jedyny taki turniej w województwie świętokrzyskim.

Czytaj dalej...

Znamy składy komisji i przewodniczących

Podczas ostatniej sesji rady Miasta w Końskich poznaliśmy przewodniczących stałych komisji. Komisją Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów pokieruje Radny Zbigniew Hybik. Komisją Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki będzie kierował Mariusz Brzozowicz. Radny Artur Dajer pokieruje Komisją Ochrony Zdrowia, Pomocy Społecznej i Ochrony Środowiska. Komisji Rewizyjnej przewodniczyć będzie Helena Rozmus.

Czytaj dalej...

Udanie zakończyli występy w 2018roku

Podopieczni Mateusza Garbacza z Koneckiego klubu Karate udanie zakończyli występy w 2018 roku. Puchar Polski PZK to jeden z najważniejszych występów w całym roku. Klub z Końskich  reprezentowało 6 zawodników: Amelia Łyczek, Olgierd Kozielski, Martyna Białecka, Jakub Owczarek, Filip Nowocień i Oliwia Małecka.

Czytaj dalej...

Gdzie jest Kamila Bednarczyk?

Komenda Powiatowa Policji w Końskich prowadzi poszukiwania zaginionej Kamili Bednarczyk, która od 24 września nie nawiązała kontaktu z rodziną oraz do chwili obecnej nie powróciła do domu. Każdy kto ma informację o zaginionej proszony jest o kontakt z policją.

Czytaj dalej...

Zasłużony Honorowy Dawca Krwi

Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich, asp. szt. Marcin Wąsik został wyróżniony odznaką Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I Stopnia. Policjant oddał już ponad 22 litry krwi dla potrzebujących osób.

Czytaj dalej...

Brylowali w Sosnowcu

W Sosnowcu odbył się turniej od nazwą Open Karate Tournament Sosnowiec Cup. Konecki Klub Karate w Sosnowcu brylował. Pierwsze miejsca zajęli Filip Nowocień i Amelia Łyczek w kumite oraz Oliwia Małecka w kata.

Na drugich pozycjach w swoich kategoriach zawodu ukończyli Zofia Kozielska, Martyna Białecka i Natalia Cieszkowska.Najniższy stopień podium przypadł Joannie Sielskiej, Kacprowi Kurpa i Marciejowi Sapieji.

Pecha mieli Wiktor Białecki, który walczył z dużo cięższym przeciwnikiem oraz Jakub Owczarek, który otrzymał upomnienie i pomimo przewagi musiał pogodzić się z niekorzystnym werdyktem.

Za tydzień podopiecznych Mateusza Garbacza będziemy mogli zobaczyć podczas Pucharu Polski Polskiego Związku Karate. Trzymamy kciuki.

Czytaj dalej...

Ustalili pensję i skład komisji

Na wniosek burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego odbyło się drugie posiedzenie sesji  Rady Miasta. Radni przyjęli uchwałę, zgodnie z którą wynagrodzenie burmistrza, wraz z dodatkami w kadencji 2018-2023  będzie wynosić 10 tysięcy 288 złotych.

Czytaj dalej...

Nowoczesny SOR na pierwszą linię frontu

Największy szpital powiatowy w województwie świętokrzyskim. Szpital Świętego Łukasza w Końskich, wzbogacił się o nowoczesny sprzęt medyczny. Zmienił się także podjazd dla karetek, w wszystko po to, by pacjent otrzymał właściwą pomoc jak najszybciej. Całkowity koszt inwestycji, to około 4 milionów złotych.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •