reklama

reklama

/>

Dni Końskich już w weekend


Szykuje się niesamowita zabawa. Urząd Miasta w Końskich wraz z Miejsko Gminnym Domem Kultury przygotowali mnóstwo atrakcji dla każdego mieszkańca Końskich. Dwudniowe świętowanie oficjalnie rozpocznie się w sobotę od przywitania gości z zaprzyjaźnionych z Końskimi miast. Gwiazdą wieczoru będzie De Mono. W niedzielę wręczone zostaną Koneckie Glorietty, a na scenie zobaczymy między innymi Anię Dąbrowską.
TV Świętokrzyska patronuje temu wydarzeniu. Zapraszamy i polecamy.

Czytaj dalej...

Z naczepą bez szans

Jak informuje dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Anna Kopyra w miejscowości Koliszowy w gminie Ruda Maleniecka na drodze krajowej numer 74 około godziny 7:00 doszło do wypadku. Samochód osobowy najechał w tył naczepy tira. Na skutek zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Zablokowany jest jeden pas ruchu. Utrudnienia potrwają około trzech godzin.

Czytaj dalej...

Są unijne pieniądze na nowe źródła energii w ZOZ w Końskich

W Szpitalu Specjalistycznym imienia św. Łukasza w Końskich podpisana została umowa na dofinansowanie do projektu pod nazwą „Montaż Odnawialnych Źródeł Energii paneli fotowoltaicznych, powietrznych pomp ciepła w Zespole Opieki Zdrowotnej w Końskich”. Przedmiotem projektu jest montaż odnawialnych źródeł energii w budynkach oraz na terenie ZOZ w Końskich.

Czytaj dalej...

Policja miała pełne ręce pracy

W powiecie koneckim 47 – latek za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych zakupił telefon komórkowy. Mężczyzna wpłacił ponad 1000 złotych na wskazane przez sprzedającego konto, jednakże towaru nie otrzymał, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Czytaj dalej...

Z rolek prosto do szpitala

15 – latek jadący na rolkach ulicą Kielecką w Stąporkowie, najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo i wjechał w prawy bok jadącego w tym samym kierunku pojazdu marki Mazda, którym kierował 22 – latek. W wyniku zdarzenia 15 – latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Źródło: KWP Kielce

Czytaj dalej...

Odnowa Wsi Świętokrzyskiej wsparta przez marszałka

W siedzibie urzędu gminnego w Fałkowie doszło do uroczystego podpisania umów w ramach projektu pod nazwą „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej”. To projekt, który ma wspierać budowy, modernizacje, odbudowy dróg dojazdowych do gruntów rolniczych, ale również inwestycji poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców, poprzez między innymi doposażenie w sprzęt ratowniczy, a także tych, które sprzyjają życiu społeczno – kulturalnemu. W województwie świętokrzyskim o pomoc na ten cel do Urzędu Marszałkowskiego aplikowało 67 gmin.

Czytaj dalej...

Śmierć na drodze

Tragiczny w skutkach okazał się wypadek, do którego doszło rejonie miejscowości Barak. 48-letni kierujący citroenem stracił życie w wyniku obrażeń, których doznał po czołowym zderzeniu z ciężarówką.

Czytaj dalej...

Powstanie Warszawskie. Pamiętamy

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia o godzinie 17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy, Spotkanie upamiętniające rocznicę wybuchu powstania rozpocznie się przy ulicy Piłsudskiego przy kolegiacie świętego Mikołaja o godzinie 17:00.

źródło: UM w Końskich

Czytaj dalej...

Święto pełne atrakcji

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się festyn z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji garnizonu świętokrzyskiego, który miał miejsce na terenie Zamku Krzyźtopór w Ujeździe. Nie zabrakło atrakcji dla dorosłych i dzieci. Na festynie byli obecni policjanci z Końskich.

 

Źródło: KWP w Kielcach

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •