reklama

reklama

/>

Za nami Święto Hodowców Ryb i Wędkarzy "Konecka Ryba"

Za nami Święto Hodowców Ryb i Wędkarzy "Konecka Ryba"

Na początek zawody wędkarskie później dożynkowy pochód, konkursy kulinarne i koncerty. W Maleńcu i Rudzie Malenieckiej odbyło się Święto Hodowców Ryb i Wędkarzy.

Święto Hodowców Ryb i Wędkarzy rozpoczęły zawody wędkarskie o Puchar Starosty Koneckiego, uczestniczyło w nich 25 zawodników z Końskich, Radoszyc czy Kielc. Warunki do wędkowania były trudne, mimo to zawodnicy dobrze się spisali.  Ważenie ryb wyłoniło zwycięzców. Piotr Binkowski z Radoszyc wygrał zawody, złowił ponad trzy kilogramy ryb.

Wśród juniorów najlepszy wynik osiągnął Oliwier Spiżewski. Szczęście sprzyjało też zespołowi reprezentującemu Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Naptun w Końskich, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Radoszyc, a trzecie Koło PZW Krasna. Nagrody wręczył starosta konecki Bogdan Soboń.

Po południu uroczystości przeniosły się do Rudy Malenieckiej.  Barwny korowód poprowadzili starostowie dożynek  Monika Grzegorczyk i Łukasz Szyposzyński. Na placu przy szkole na uczestników czekało wiele atrakcji, można było spróbować rybnych przysmaków, a także kupić świeże ryby. Święto było ukoronowaniem ciężkiej całorocznej pracy hodowców ryb i wędkarzy.

- Hodowla ryb w powiecie koneckim ma bardzo długą tradycję – mówi Monika Grzegorczyk, właścicielka gospodarstwa rybackiego

Było symboliczne dzielenie chlebem i rybą, gospodarze poszczególnych gmin  ułożyli symboliczny bochen w kształcie mapy powiatu koneckiego. W obchodach uczestniczyła Elżbieta Staff-Zielińska, córka Franciszka Staffa, który ponad 100 lat temu założył rybacką stację doświadczalną w Rudzie Malenieckiej. Przekazała ona pamiątki po swoim ojcu do izby tradycji  działającej w miejscu dawnej stacji doświadczalnej. Konecką Rybę zakończyły koncerty i rozstrzygniecie konkursów, najlepszą potrawa imprezy była zupa rybna przygotowana przez koło gospodyń Rogowianki.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •