reklama

reklama

/>

Szkolnictwo zawodowe w Końskich systematycznie się odradza

Szkolnictwo zawodowe w Końskich systematycznie się odradza

Najlepsi uczniowie świętokrzyskich szkół zawodowych otrzymali stypendia w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych”. W tym gronie nie zabrakło uczniów koneckiego „Mechanika”. To dobry prognostyk na przyszłość.

320 uczniów z województwa świętokrzyskiego otrzymało stypendia w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych”. Wśród stypendystów jest spora grupa młodych ludzi z ZSP 1 w Końskich. Żeby stać się stypendystom, uczniowie musieli się wykazać wysoka średnią ze wszystkich przedmiotów.

        - Musieliśmy mieć średnią minimum 4,30. Przez dziesięć miesięcy będziemy otrzymywać stypendium w wysokości 380 złotych – powiedziała nam Katarzyna Chochulska z ZSP 1 w Końskich.

Stypendium pozwoli uczniom zrealizować swoje marzenia i zainteresowania.
Aż 19 uczniów koneckiego „mechanika” znalazło się na listach stypendialnych. Z takiego obrotu sprawy zadowolona jest Dorota Duda członek zarządu powiatu koneckiego:

        - Mam nadzieję, że te dobre wyniki w nauce i duża ilość stypendiów, świadczy o tym, że odradza się szkolnictwo zawodowe w naszym powiecie.

Była to druga edycja programu, w której po raz pierwszy nagrodzono także uczniów szkół artystycznych. Łącznie ocenie poddano ponad 500 wniosków, to rekordowa liczba. Największy procent stypendystów to uczniowie z powiatu kieleckiego, 8% to uczniowie z powiatu jędrzejowskiego i 7% z powiatu koneckiego. Wszystkim stypendysto gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oto lista stypendystów z ZSP 1 w Końskich:
Michał Antos, Katarzyna Chochulska, Jan Ciszek, Damian Dąbrowski, Hubert Gierczyński, Łukasz Górecki, Luiza Karbownik, Mirosław Laskowski, Konrad Margas, Michał Mazur, Kamil Polak, Aleksandra Swat, Kamil Szokalski, Natalia Waszczyk, Dariusz Wojciechowski, Maciej Zawisza.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •