reklama

reklama

/>

Szkolili się z narkotyków

Policjanci z koneckiej komendy spotkali z nauczycielami II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, aby porozmawiać o zagrożeniu związanym z zażywaniem narkotyków i dopalaczy wśród młodzieży. Mundurowi podczas prelekcji wykorzystali tzw. walizkę profilaktyczną, dzięki której wszyscy mogli zobaczyć z bliska przedmioty oraz substancje, które do złudzenia przypominają te, które młodzież może wykorzystywać do odurzania się.

Wczoraj po południu podkom. Sylwia Sobczyńska oraz st. sierż. Piotr Przygodzki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich pojechali do II Liceum Ogólnokształcącego, aby porozmawiać z nauczycielami o problemach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy przez młodzież. W spotkaniu wykorzystana została tzw. walizka profilaktyczna, która zawiera przedmioty najczęściej wykorzystywane do zażywania i dystrybucji narkotyków.

Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Kuferki wypełnione są najbardziej popularnymi  atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Wszystko po to, aby nauczyciele wiedzieli, na co powinni zwrócić szczególną uwagę, kiedy mają podejrzenie, że uczeń może znajdować się pod wpływem narkotyku.

Źródło: KPP w Końskich

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •