reklama

reklama

/>

To był bardzo dobry pomysł

To był bardzo dobry pomysł

Nowatorska i eksperymentalna dwujęzyczna klasa, która powstała w II LO w Końskich istnieje i  ma się dobrze. Odwiedziliśmy szkołę, by porozmawiać z uczniami na temat nauki w tej klasie, wszak nabór na nowy rok szkolny tuż, tuż.

II LO w Końskich znane jest z ciekawych i eksperymentalnych pomysłów. Jednym z takich pomysłów było utworzenie klasy dwujęzycznej. Dzisiaj z perspektywy czasu wydaje się, że był to dobry pomysł.       

      - Takiej klasy nie ma w województwie świętokrzyskim – podkreśliła dyrektor szkoły Beata Salata.

Nowatorską klasą w koneckiej „dwójce” jest klasa humanistyczna. Uczniowie chwalą sobie zajęcia i polecają pomysł nauki właśnie w takiej klasie młodszym kolegom i koleżankom, którzy za kilka tygodni będą musieli podjęć decyzje w jakiej szkole i na jakim profilu podjęć dalszą naukę. Prekursorzy podkreślają, że zdecydowali się na naukę w tej szkole:

       - Ze względu na język angielski – mówi bez zastanowienia Agata Wróbel, a Jakub Wojtulski dodaje:
      

       - angielski jest bardzo ważny, to język światowy, dlatego zdecydowałem się na uczęszczanie na zajęcia właśnie do tej klasy.

Przy tworzeniu tej klasy jednym z najważniejszych kryteriów było ułatwienie młodzieży dostępu do studiów w obcym języku.

      - My kształcimy już pod kolejny etap nauczania. Nasza młodzież będzie mogła studiować w języku angielskim – zakończyła Beata Salata dyrektor II LO w Końskich.

Rekrutacja do klasy dwujęzycznej jest dwuetapowa. 21 maja odbędzie się sprawdzian wiedzy językowej, zarówno w mowie jak i piśmie. To będzie test kompetencji. Drugi etap przebiegać będzie w taki sam sposób, jak do każdej innej szkoły.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •