reklama

reklama

/>

V Powiatowy Przegląd Piosenki Niemieckojęzycznej

To już piąta edycja przeglądu, którego organizatorem są nauczyciele języka niemieckiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich: Barbara Więcław, Anida Prochowska oraz Marcin Lis. Na scenie koneckiego Domu Kultury królowały takie przeboje jak: „Ich bin bereit”, „Leiser”, „99 Luftballons”, „Ich bin ja kein Mann”, So bist du”, „Halleluja”, „Was bleibt”, czy „Pendel”. Uczestników przeglądu oceniało jury w składzie: Karolina Ludwikowska, Paweł Stasiński i Piotr Owczarek. Władze samorządu powiatowego reprezentowała Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

Dziękując za zaproszenie cieszę się jednocześnie, że przegląd piosenki wpisał się na trwałe w kalendarz imprez naszego powiatu. Mamy wspaniałą, utalentowaną lingwistycznie i wokalnie młodzież. Z niecierpliwością czekam na wyniki obrad jury” - podkreślała z uśmiechem  Dorota Duda.

Ostatecznie V Powiatowy Przegląd Piosenki Niemieckojęzycznej zwyciężyła, z piosenką pt. „Leiser” Maria Balińska z ZSP nr 1 w Końskich, którą przygotowała i prowadzi nauczycielka języka niemieckiego - Anna Teler – Bąk. Drugie miejsce wywalczyła Natalia Waszczyk z piosenką „Was bleibt” z ZSP nr 1 w Końskich pod opieką pedagogiczną nauczycielki języka niemieckiego - Renaty Miler. Alicja Woldańska z I LO w Końskich, która zaśpiewała piosenkę pt. „ Ich bin ja kein Mann”, zajęła trzecie miejsce. Uczennicę prowadzi nauczycielka języka niemieckiego - Izabela Popik. Nagrodę publiczności wywalczyła Patrycja Kuleta z ZSP nr 3 w Końskich, która zaśpiewała piosenkę pt. „Pendel”. Uczennicę przygotowała i prowadzi nauczycielka języka niemieckiego - Barbara Więcław

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •