reklama

reklama

/>

Będzie przedszkole z "brodą"

Będzie przedszkole z "brodą"

To już pewne! Nowy rok szkolny 2018/2019 przedszkole w Pomykowie zacznie w nowym budynku. Umowę na budowę nowej siedziby podpisano w Urzędzie Miasta w Końskich. Wykonawca zapewnił, że postara się oddać budynek przed 1 września.

 -To jest inwestycja z brodą. O tym, że ta inwestycja jest potrzebna wiedzieliśmy od dawna – powiedział tuż po podpisaniu umowy na wykonanie inwestycji burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Ta inwestycja rozpocznie się jeszcze przed świętami. O pełni dyspozycji i środków zapewnił kierownik budynku.

 - Kilkanaście inwestycji oświatowych już wykonaliśmy, dlatego nie spodziewamy się, że ta sprawi nam kłopot – zapewnił Tadeusz Nawara kierownik budowy.

Projekt na budowę przedszkola został zlecony i wykonany jeszcze w poprzedniej kadencji. Niestety przewidywał trzy oddziały przedszkolne. Gmina zleciła nowy projekt.
Wyżywienie dzieci będzie oparte na wewnętrznym cateringu, który jest dobrze rozwinięty w gminnych placówkach oświatowych.

Budowa przedszkola wiąże się z wyburzeniem ładnego, klimatycznego budynku, który pochodzi z początku XX wieku. Wyburzenie budynku spowoduje, że do przedszkola będzie można podjechać samochodem. Będą także miejsca parkingowe.

Swojego zadowolenia z powstania nowego przedszkola nie kryje Ewa Szczepanik dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie:

 - To długo oczekiwane przedszkole. Staniemy się atrakcyjni. Poprawimy warunki pracy dla kadry, ale także dla maluchów.

Wypada tylko mieć nadzieję, że firma, która wygrała przetarg stanie na wysokości zadania, bo coraz częściej słyszymy o różnych perturbacjach. Tym razem ma być inaczej.
Projekt nowego przedszkola w Pomykowie wygląda imponująco. Inwestycja pochłonie milion dziewięćset tysięcy złotych.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •