reklama

reklama

/>

Dwa starty i grad medali

Dwie grupy zawodników Koneckiej Sekcji Karate wystartowało w dwóch różnych Turniejach. Wiktoria Czyżewska oraz Alicja Kośka, wraz z Sensei Beatą Kij pojechały do Krosna, gdzie odbywały się Mistrzostwa Makroregionu Południowego.

Z kolei Sempai Joanna Makieła z pozostałymi zawodnikami: Sandrą Kosierkiewicz, Natalią Więckowicz, Kacprem Tonderą, Oliwierem Muchą, Wojciechem Kresą udali się na IV Ogólnopolski Turniej Karate Wszechstylowego do miejscowości Ujazd. Na ośmiu startujących zawodników konecczanom udało się zdobyć 6 medali, w tym 2 złote (Natalia Więckowicz, Sandra Kosierkiewicz), 1 srebrny (Wiktoria Czyżewska), oraz 3 brązowe (Joanna Makieła, Wojciech Kresa oraz Kacper Tondera).

 - Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku, głównie ze względu na fakt, że nie przygotowaliśmy się do tych zawodów, a decyzja o starcie zapadła na kilka dni przed zawodami. Szczęście tym razem nie dopisało Alicji Kośce i Oliwierowi Mucha. Obydwoje wygrali swoje pierwsze walki, niestety w drugiej się nie udało. Alicja trafiła w drugiej walce na dużo cięższą zawodniczkę, w dodatku dwukrotną Mistrzynię Europy. Finał jej kategorii stoczył się właśnie pomiędzy tą dziewczyną a inną medalistką Mistrzostw Europy. U Wiktorii też zabrakło szczęścia w finałowej walce. Cała walka była jej, nikt nie miał najmniejszej wątpliwości, że wygra, nawet się o to nie badałam, jak zobaczyłam co się dzieje w pierwszych minutach, niestety w ostatnich dosłownie 3 sekundach Wiktoria opuściła gardę i przeciwniczka to wykorzystała trafiając ją w głowę, a tym samym zdobywając punkt – relacjonowała nam Beata Kij.

Wszystkim młodym sportowcom z Końskich gratulujemy dobrych występów i zdobytych medali. Czekamy na kolejne.

Źródło: Konecka Sekcja Karate

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •