reklama

reklama

/>

Sytuacja zażegnana teraz, może się okazać groźna za rok!

Sytuacja zażegnana teraz, może się okazać groźna za rok!

Jeszcze w poniedziałek udzielając naszej stacji wywiadu, były już wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz nie wiedział, że za kilka minut straci stanowisko. Dzisiaj wiadomo, że wiceminister znalazł się wśród siedemnastu osób, które straciły stanowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego, ale nim wiceminister stracił stanowisko przedstawił nam swoją opinię w sprawie sytuacji Szpitala Świętego Łukasza w Końskich.

Należy przypuszczać, że to stanowisko zbieżne jest z opinią ministerstwa zdrowia. Niestety opinia byłego wiceministra nie jest optymistyczna i nie pozostawia złudzeń, kto będzie musiał pokryć dziurę w budżecie lecznicy.  

 - Odpowiedzialność za zarządzanie szpitalem spada na organ prowadzący i zarząd powiatu. Z tego co ja słyszę, to porozumienie zostało podpisane i podwyżki mają być, natomiast nie bardzo znajduje źródło finansowania tych podwyżek – powiedział nam były wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz i dodaje:

 - Jeżeli w sferze publicznej mówi się o kilkunastu milionach złotych w ciągu roku na utrzymanie tego szpitala, a może nawet i 20 milionów, to ja absolutnie tej rzeczywistości, w której funkcjonujemy, sieci szpitali, konstrukcji finansów szpitala, nie widzę! Nie ma możliwości zwiększenia kontraktu tak, by pokryć te wydatki na płace – zakończył Marek Tombarkiewicz.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •