reklama

reklama

/>
Agnieszka Rokita

Agnieszka Rokita

URL strony:

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla pacjentów z niewydolnością oddechową powstanie w Czerwonej Górze

13, 5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę szpitala w Czerwonej Górze. Planowane jest utworzenie Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, dla pacjentów objętych opieką długoterminową. Dziesięć procent kwoty pokryje budżet państwa, zaś pięć procent stanowi wkład własny szpitala i dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sędku czekają na chętnych

Osoby z różnymi niepełnosprawnościami znajdują tu zrozumienie i opiekę fachowców. Warsztat Terapii Zajęciowej w Sędku w gminie Łagów czeka na chętnych, którzy od nowego roku chcą skorzystać z pomocy placówki. Zgłoszenia należy składać do 15 września.


 Od 26 lat żyje w ciemnościach, ale każdego dnia przyświeca mu jeden cel - odnaleźć radość życia. Paweł Krzemiński mimo swej niepełnosprawności wciąż podejmuje nowe wyzwania.  Ułożenie puzzli to dla niego żaden wyczyn. 

- Nie miałem co robić i postanowiłem je układać, teraz nawet 160 elementów - mówi Paweł Krzemiński.

W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Sędku Paweł Krzemiński może rozwijać swoje pasje. Od wielu lat wyplata z wikliny, później jego prace sprzedawane są na kiermaszach, dzięki temu czuje się potrzebny. Tak jak trzydziestu innych podopiecznych placówki. Teraz jest szansa, dla innych.

- Każdego roku możemy wnioskować do PCPR o zwiększenie kwoty dofinansowania i teraz czekamy na zgłoszenia chętnych, aby poznać ich liczbę - mówi Wioletta Kozłowska, kier. Dziennego Domu Pobytu „Otwarte Serca”.

Podopieczni mogą  korzystać z terapii w pięciu pracowniach: gospodarstwa domowego,  rękodzielniczej, komputerowej, muzycznej i rehabilitacyjnej. Pomoc przeznaczona jest dla niepracujących dorosłych osób, które posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym. W bezpłatnych warsztatach uczestniczyć mogą mieszkańcy gmin Łagów, Bieliny, Nowa Słupia i Raków. Zgłoszenia należy składać do 15 września telefonicznie (pod numerem tel. 41 389 70 13) lub osobiście w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Dziennym Domu Pobytu Otwarte Serca w Sędku. Jest też propozycja dla osób starszych. Na piętrze budynku powstał Dzienny Dom Senior Wigor.

- Teraz mamy komplet, ale od przyszłego roku być może więcej osób będzie mogło korzystać z zajęć – mówi Wioletta Kozłowska, kier. Dziennego Domu Pobytu „Otwarte Serca”.

Dom Senior Wigor powstał w styczniu 2017 roku dzięki rządowemu wsparciu, projekt jest współfinansowany przez gminę Łagów. Natomiast Warsztat Terapii Zajęciowej w Sędku działa od 2015 roku.

Nadciąga Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje sierpień pełen artystycznych atrakcji. Nadciąga Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! W programie spektakle, warsztaty czy pokazy filmów dla całych rodzin. Pierwsze spotkanie z teatrem i kreatywną zabawą już w najbliższą sobotę.


Nie ma nudy w wakacje! – przekonuje Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” i po raz czwarty zaprasza na Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Hurra! ART!”. Nadchodząca edycja przeglądu odbywa się pod hasłem „Odwagi!”. Przez trzy festiwalowe weekendy (11-12, 18-19, 25-26 sierpnia) nie zabraknie spektakli,  słuchowisk, pokazów filmów oraz warsztatów dla dzieci i rodziców. Jest też sporo propozycji dla nastolatków.

Nowością na tegorocznym Hurra! ART! są bajkowe słuchowiska, przygotowane z myślą o osobach niewidomych, część wydarzeń będzie też skierowana do osób niesłyszących.
Program festiwalu adresowany jest do całych rodzin, do teatru można też przyjść z maluchami do 18 miesiąca życia. Dla  tzw. najnajów przygotowano przedstawienia „Mała wielka podróż” oraz „Kuuki”.

Zaplanowano również wiele innych wydarzeń towarzyszących spektaklom m.in. „Spacer z pasją”. Na wszystkie spektakle obowiązuje rezerwacja miejsc, a cena biletów to zaledwie jednakowej cenie – 10 złotych.  

Pierwsze spotkanie z teatrem i kreatywną zabawą już w najbliższą sobotę - 11 sierpnia. Program festiwalu Hurra!ART! dostępny jest na stronie internetowej „Kubusia”, a także w specjalnych skrzynkach ustawionych w kilku miejscach w mieście.

Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •