reklama

reklama

/>
Agnieszka Rokita

Agnieszka Rokita

URL strony:

Służby mundurowe i ratownicy przypominali dzieciom o bezpieczeństwie podczas wakacji

Pokazy strażackie i musztra, tresura psów straży miejskiej oraz konkursy z nagrodami. Tradycyjnie przed wakacjami Urząd Miasta Kielce, służby mundurowe i ratownicy przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W festynie edukacyjnym przy stadionie Korony uczestniczyło 500 uczniów.


„Z nami bezpiecznie i ekologicznie ”, pod takim hasłem przy stadionie Korony odbył się festyn edukacyjny dla uczniów. Służby mundurowe przygotowały dla najmłodszych wiele atrakcji. Pod czujnym okiem strażaków wielu chciało spróbować swoich sił i zbudować piramidę.  Straż graniczna przypominała o zasadach i potrzebnych dokumentach do przekraczania granicy. O bezpieczeństwie na drogach i  swojej służbie  opowiadali policjanci. Można było też zajrzeć do wnętrza karetki i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

- Dzieci są bardzo dobrze zorientowane, świetnie wiedzą ile trzeba zrobić uciśnięć ile wdechów, myślę, że lepiej od niektórych dorosłych – powiedział Dariusz Karczewski, ratownik.

Tradycyjnie przed wakacjami Urząd Miasta Kielce, służby mundurowe i ratownicy poprzez zabawę przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

- Chciałby, żeby te dzieci wróciły z wakacji bez żadnego uszczerbku, ale aby tak się stało musimy mówić o zagrożeniach, to obowiązek nas dorosłych - powiedział Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Policjanci, strażnicy miejscy, żołnierze  straż graniczna przygotowali dla uczniów wiele konkursów z nagrodami. Podobne imprezy służące poprawie bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji odbywają się również w innych miastach regionu. W festynie edukacyjnym przy stadionie Korony uczestniczyło 500 uczniów.

Festiwal „Alleluja czyli Happy Day” wraca do Kielc w nowej formule

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja Happy Day” powraca do Kielc. Pod koniec lipca po raz trzeci zaprezentują się twórcy różnych nurtów muzyki i poezji religijnej. Nowością będzie konkurs, dla wykonawców, którzy powalczą o Kryształową Barkę w dwóch kategoriach. Gośćmi wydarzenia będą stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


„Alleluja czyli Happy Day” wraca do Kielc, to ogólnopolski festiwal, którego ideą jest promocja radosnego podejścia do wiary. Pomysł na Festiwal zrodził się z okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce w 2016 roku. Już po trzeci w dniach od 28 do 29 lipca dużo będzie się działo zarówno na scenie Kieleckiego Centrum Kultury jak i amfiteatru na Kadzielni.

- Z dużą przyjemnością muszę przyznać, że zainteresowanie jest ogromne i mam nadzieję, że pojawi się wiele przebojów związanych z naszym miastem – mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Nowością będzie konkurs, dla wykonawców, którzy powalczą o Kryształową Barkę w dwóch kategoriach: najlepsze wykonanie i najlepszy utwór własny o tematyce chrześcijańskiej. Na konkurs wpłynęło blisko 150 zgłoszeń z całej Polski, a także z zagranicy. Przesłuchania wykonawców odbędą się pierwszego dnia festiwalu w Kieleckim Centrum Kultury.  

- Jest to porywający repertuar z różnych nurtów muzycznych na bardzo wysokim poziomie, chciałbym żeby w przyszłym roku przyjechały do nas zespoły z Europy i Stanów Zjednoczonych – powiedział Leszek Kumański, współorganizator i producent.

W ramach drugiego dnia festiwalu na kieleckiej Kadzielni odbędzie się koncert galowy, w którym wystąpią laureaci konkursu, a także gwiazdy: Mesajah, Tylko Ty, Exodus15, Piotr Restecki czy Znajomi Znajomych. Gośćmi festiwalu będą stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na obóz do Kielc przyjedzie 1000 osób.

-  W każdym festiwalu chodzi o rywalizację i laury, ale ten jest wyjątkowy, ponieważ młodzi ludzie będą mówić o swoim doświadczeniu wiary - powiedział  ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu będzie bezpłatny za okazaniem specjalnego zaproszenie, które będą rozdawane przez organizatorów, a są nimi wojewoda świętokrzyski, prezydent Kielc oraz Duszpasterstwo Ogólne Diecezji Kieleckiej. Szczegóły wydarzenia na stronie www.allelujaczylihappyday.pl.

To były ostatnie stacjonarne sklepy z dopalaczami w Polsce, twierdzą policjanci i zdradzają szczegóły piątkowej akcji

To były ostatnie stacjonarne sklepy z dopalaczami w Polsce, do tego świetnie zabezpieczone. Twierdzą policjanci i zdradzają szczegóły piątkowej akcji w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusze musieli działać szybko, ponieważ sprzedawcy próbowali pozbyć się dowodów. Podczas działań zatrzymano sześć osób.

Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •