reklama

reklama

/>

Nowe oświetlenie dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców

Nowe oświetlenie dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców

W sześciu miejscowościach w gminie Łagów pojawi się nowe oświetlenie. To kolejny etap działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników dróg. Na nowe oświetlenie samorząd wyda ponad pół miliona złotych.

Łagów, ulica Kielecka. Do końca lipca tego roku pojawią się tu nowe lampy i słupy oświetleniowe. Czekamy na tę inwestycję – mówią mieszkańcy.

- Zmiany by się przydały na pewno na oświetlenie typu LED, będzie oszczędniej – mówi Michał Klusek.

Ledowe oświetlenie pojawi się m.in. wzdłuż drogi krajowej 74, nowe lampy  zamontowane  zostaną przy chodnikach i przejściu dla pieszych. Oświetlenie uliczne rozbudowane zostanie również wzdłuż ulicy Bardzkiej w Łagowie i w pięciu innych miejscowościach.

- Prowadzimy od początku tej kadencji wspólnie z radnymi taką politykę, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfort życia mieszkańców, dlatego planujemy, przygotowujemy nowe projekty i budujemy nowe punkty oświetlenia ulicznego – mówi Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.  

Gmina rozstrzygnęła już przetarg na wykonanie prac obejmujących rozbudowę oświetlenia ulicznego w Łagowie, Woli Łagowskiej, Nowym Stawie, Zamkowej Woli, Nowej Zbelutce i Płuckach.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ najniższa oferta okazała się niższa niż kwota w kosztorysie inwestorskim, to dla nas bardzo dobra informacja. Być może z tych oszczędności uda się poprawić oświetlenie jeszcze w jednej lub dwóch miejscowościach – mówi Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.  

Na nowe oświetlenie w sześciu miejscowościach, gmina z własnego budżetu wyda ponad pół miliona złotych. Najwięcej kosztować będzie poprawa oświetlenia w Łagowie – ponad 174 tysiące złotych. Wszystkie prace mają zakończyć się do końca sierpnia tego roku.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •