reklama

reklama

/>

Sprawa nielegalnego wodociągu w Podgórzu trafi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Sprawa nielegalnego wodociągu w Podgórzu trafi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Gmina Bodzentyn złożyła odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie opłaty legalizacyjnej za budowę sieci bez odpowiednich zezwoleń. Chodzi o zapłatę 800 tysięcy złotych. Burmistrz Dariusz Skiba tłumaczy, że gminy nie stać na taki wydatek.

Gmina Bodzentyn po raz kolejny odwołuje się od decyzji nadzoru budowlanego w sprawie opłaty legalizacyjnej za budowę wodociągu w Podgórzu. Tym razem wniosek o rozpatrzenie sprawy wpłynął do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Chodzi o zapłatę 800 tysięcy.

- Mamy nadzieję, że sąd uzna nasze argumenty dotyczące umorzenia tej legalizacji za wodociąg, ponieważ jak wielokrotnie mówiłem nie stać nas na to, aby wypłacić taką kwotę jednorazowo – mówi  Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.

Gmina w sprawie umorzenia zapłaty za legalizację wodociągu odwołała się już do wojewody świętokrzyskiego i Ministerstwa Finansów – bez powodzenia. W obu przypadkach argumentacja była taka sama.

... W interesie publicznym leży bowiem, aby nakładane przez organy administracji publicznej kary i opłaty były realizowane, a uczestnicy procesu budowlanego nie byli pochopnie z nich zwalniani...

We wniosku do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego czytamy m. in.:

...W naszej ocenie MF niewłaściwie rozpoznał sytuację finansową Gminy, która jest trudna i może być jeszcze trudniejsza, a umorzenie niewątpliwie wpłynęłoby na poprawę sytuacji finansowej. Ponadto MF nie wziął pod uwagę interesu publicznego przejawiającego się w niepogarszaniu sytuacji finansowej Gminy i zapewnieniu mieszkańcom dostępu do bieżącej wody...

Sprawa nielegalnego wodociągu w Podgórzu ciągnie się od kilku tak. Wybudowano go w 2014 roku, dwa lata później okazało się, że inwestycję rozpoczęto bez odpowiednich pozwoleń. Przed włączeniem do sieci czterech odcinków wodociągu nie przeprowadzono też badań sanitarno-epidemiologicznych.

- Niedopilnowanie przez poprzednią władzę,  nie poczekali na dokumenty, zaczęli robić szybko, szybko - mówi Łukasz Szczepanek, mieszkaniec Podgórza.

Władze gminy zdecydowały o legalizacji wodociągu. W lipcu zeszłego roku nadzór budowlany wystawił rachunek na 800 tysięcy złotych. Sprawa nielegalnego wodociągu trafiła do sądu. Marek K. - były burmistrz Bodzentyna jest oskarżony m.in. o naruszenie przepisów budowlanych. To za jego kadencji zdecydowano o budowie wodociągu bez uzyskania odpowiednich zezwoleń.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •