reklama

reklama

/>

Poprawi się komfort obsługi pacjentów i pracy lekarzy. Ośrodek zdrowia do remontu

Poprawi się komfort obsługi pacjentów i pracy lekarzy. Ośrodek zdrowia do remontu

Jeszcze w tym roku ruszy remont przychodni zdrowia w Łagowie. Powstanie też nowe skrzydło budynku, do którego przeniesiony zostanie ośrodek rehabilitacji.  Wartość inwestycji to ponad trzy miliony złotych, duża część tej kwoty  to unijne dofinansowanie.

Ośrodek Zdrowia w Łagowie. Placówka obsługuje pacjentów z terenu całej gminy, ponad 7 tysięcy osób. Na co dzień  przyjmuje tu trzech lekarzy specjalistów i położna, są też gabinety stomatologiczny i ginekologiczny. Budynek powstał w 1979 roku. Od tego czasu niewiele się tu zmieniło.

- Większe gabinety, większe poczekalnie żeby były – mówi Stanisława Lasek.

Komfort obsługi pacjentów i pracy lekarzy niebawem się poprawi. Jeszcze w tym roku w placówce rozpocznie się gruntowny remont.  Powiększenie klatki schodowej czy odnowienie gabinetów to tylko niektóre najpilniejsze potrzeby.

- Oddzielenie dzieci zdrowych od chorych to jest bardzo ważna sprawa – mówi lek. med. Ewa Wielgus-Aplas, kier. do spraw medycznych.

W planach jest również powstanie nowego skrzydła budynku, do którego przeniesiony zostanie ośrodek rehabilitacji. Konieczna jest też wymiana instalacji.

- Wchodzi także coraz szybciej dokumentacja elektroniczna i okazuje się, że wielkim problemem jest utrzymanie tej sieci komputerowej. Potrzebujemy wydzielonej instalacji elektrycznej z awaryjnym zasilaniem, aby zapewnić działanie tych komputerów na wypadek braku prądu czy Internetu – tłumaczy Marcin Aplas, kierownik POZ w Łagowie.

Wartość inwestycji to ponad trzy miliony złotych. Prowadząca przychodnię spółka WIELMED w ramach partnerstwa publiczno prywatnego dokłada 50 tysięcy złotych.
Za kilka dni wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji. Pierwszy przetarg gmina musiała unieważnić, oferty były zbyt drogie.

- Ta rozbudowa i dobudowa skrzydła pozwoli nam na to, żeby nasi mieszkańcy w komfortowych warunkach w jednym miejscu mogli korzystać z oferowanych na terenie naszej gminy usług medycznych – mówi Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.

Na realizację tego zadania gmina pozyskała unijne dofinansowanie  z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości ponad półtora miliona złotych. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec 2019 roku.


Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •