reklama

reklama

/>

Gmina Łagów stawia na rozwój infrastruktury sportowej

Gmina Łagów stawia na rozwój infrastruktury sportowej

Jeszcze w tym roku boisko i hala przy Zespole Szkół w Łagowie zostaną zmodernizowane, a w salach przyrodniczych pojawia się nowe pomoce dydaktyczne. Wartość tych inwestycji to ponad trzy miliony złotych, większość kosztów pokryje unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Są już plany i pozwolenie na budowę, jeszcze tylko podpisanie umowy z wykonawcą i inwestycja przy Zespole Szkół w Łagowie, może się rozpocząć.

- Rozbudowa boiska w kierunku boiska Orlik. Na tym boisku oprócz tego, że ćwiczą nasi uczniowie to trenują również zawodnicy ŁKS-u Łagów w ubiegłym sezonie byli najlepsi w powiecie kieleckim spośród drużyn IV Ligii – dodaje Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.

Boisko nie spełnia odpowiednich warunków i nie zawsze jest dopuszczane do rozgrywek.

- Boisko przy naszej szkole jest na podmokłym terenie, latem jest sucho, a wiosna i jesienią teren jest grząski i nie można grać – wyjaśnia Wiesław Nawrocki, dyr. Zespołu Szkół  w Łagowie.

Dlatego konieczne jest wykonanie odwodnienia, a trawiastą nawierzchnię zastąpi sztuczna, przebudowane zostaną też trybuny, pojawią się nowe oświetlenie i nagłośnienie stadionu.
To nie jedyne inwestycje w sport i edukację zaplanowane w tym roku. Wyremontowana zostanie również hala gimnastyczna, a w pracowniach przyrodniczych pojawią się nowe pomoce dydaktyczne. Wartość tych inwestycji to ponad trzy miliony złotych, większość kosztów pokryje unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Choć nie obyło się bez problemów, mówi burmistrz Paweł Marwicki. Pierwszy przetarg na wykonanie inwestycji musiał być przez gminę unieważniony. Oferty były zbyt drogie.

-  Kolejny przetarg przyniósł nam niższe rozstrzygniecie, ale i tak przewyższają one kwoty kosztorysowe o ponad milion złotych – tłumaczy Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.

Inwestycje przy Zespole Szkół w Łagowie mają zakończyć się do 31 grudnia tego roku.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •