reklama

reklama

/>

Świątecznie zrobiło się na Rynku w Łagowie

Świątecznie zrobiło się na Rynku w Łagowie

Palmy, kolorowe koszyczki czy malowane jajka, to wszystko można było zobaczyć i kupić podczas  Gminnych Prezentacji Tradycji Wielkanocnych. Uczestniczyli w nich uczniowie, seniorzy, koła gospodyń wiejskich, a także wystawcy indywidualni.

Kolorowe pisanki, koszyczki, świąteczne zajączki i wielkanocne palmy w roli głównej.

- Schodziłyśmy się wieczorami, robiłyśmy kwiaty, a później układałyśmy je na palmach - mówi Weronika Krowińska z Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrowie.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrowie co roku prezentują swoje rękodzieła podczas Gminnych Prezentacji Tradycji Wielkanocnych na rynku w Łagowie. Tradycja to rzecz święta – podkreślają.

- Zawsze barszczyk wielkanocny dajemy, babeczki pieczemy, robimy też kartki świąteczne. Dwa miesiące wcześniej przygotowujemy się do tej imprezy – mówi Maryla Domagała z Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrowie.

- Wszyscy w tym okresie świątecznym lubimy otaczać się takimi ozdobami i w moim życiu ta tradycja też jest kultywowana - mówi Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa.

Te kolorowe stroiki to dzieła wolontariuszy z Zespołu Szkół w Łagowie. Prace wykonali podczas zajęć plastycznych, uczniowie włożyli w to całe swoje serce, a dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób przeznaczą dla potrzebujących rodzin.

- Wspieramy najbiedniejszych uczniów z naszej szkoły, przygotowujemy im świąteczne paczki, wolontariat zobowiązuje – mówi Wiktoria Kowalczyk, wolontariuszka.

Podczas Gminnych Prezentacji Tradycji Wielkanocnych swoje prace prezentowali również seniorzy i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Sędka, a także wystawcy indywidualni.

- Na moim stoisku głównie są rzeczy szyte z racji mojego zawodu, są koszyczki i wiele innych rzeczy – mówi Eliza Kasprzyk, wystawca.

Chętnych  do kupowania nie brakowało.

- Co roku jestem na tym kiermaszu, bo tutaj ważny jest ten aspekt rodziny, o która powinniśmy dbać – mówi Bogdan Gierada, członek Zarządu Powiatu Kieleckiego.

Gminne Prezentacje Tradycji Wielkanocnych na Rynku w Łagowie odbyły się po raz trzeci.  

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •