reklama

reklama

/>

V Gminny Konkurs Recytatorski w "Szklanym Domu"

V Gminny Konkurs Recytatorski w "Szklanym Domu"

W Centrum Edukacyjnym Szklany Dom w Ciekotach odbył się  V Gminny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział niemal czterdzieścioro uczniów, którzy rywalizowali o nagrody w trzech kategoriach. W repertuarze lekka poezja, ale również tematyka patriotyczna.

Na początek literatura dziecięca autorstwa Doroty Gellner. W Centrum Edukacyjnym Szklany Dom w Ciekotach odbył się finał V Gminnego Konkursu Recytatorskiego.  Konkurs został zorganizowany w ramach świętokrzyskiego Tygodnia Kultury Języka, którego tegoroczne hasło brzmi: Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie. W konkursie uczestniczyło niemal czterdzieścioro uczniów z gminy Masłów.  Na scenie rywalizowali  w trzech kategoriach wiekowych.  Starsi recytowali wiersze o tematyce patriotycznej w związku ze 100 – leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

- W tym roku dałyśmy wolność wyboru repertuaru, ponieważ to nauczyciele najlepiej wiedzą kto w jakim utworze poradzi sobie – mówi Anna Obara, dyr. Gminnej Biblioteki Publicznej w Masłowie.

Konkursy recytatorskie uczą zdrowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze, a także integrują uczniów i pomagają im nawiązywać dobre relacje. Utwory o tematyce patriotycznej zostały dostosowane do wieku uczestników.

- Wiersze patriotyczne to nie tylko nostalgiczne tematy, ale są to również utwory opiewające piękno naszej przyrody czy piękno języka polskiego – mówi Olga Zawodnik-Purtak, nauczycielka j. pol. ze SP w Brzezinkach.

Tematyka związana z patriotyzmem ma przygotować uczniom do pełniejszego uczestniczenia w życiu społecznym i kształtować ich postawy w późniejszym, dorosłym życiu.

- Na pewno kształtujące i pokazujące młodzieży jak należy odnosić się do ojczyzny jaka jest to wartość – mówi Jadwiga Pedrycz, nauczycielka j. pol.  ze SP w Mąchocicach Scholasterii.

Dziewięcioro laureatów Konkursu Recytatorskiego w listopadzie weźmie udział w gminnych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Organizatorami konkursu były Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach i Gminna Biblioteka Publiczna w Masłowie.  Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •