reklama

reklama

/>

Prestiżowe wyróżnienie dla gminy Łagów

23 lutego podczas gali Liderów Regionu 2017, nagrodzono najlepsze firmy, instytucje i samorządy w województwie świętokrzyskim. Burmistrz Miasta i Gminy Łagów Paweł Marwicki odebrał nagrodę Lider Regionu w kategorii Samorząd.


Liderzy Regionu to jedno z najstarszych wyróżnień gospodarczych w regionie świętokrzyskim, w którym nagradzani są osoby, firmy, samorządy wyróżniające się przedsiębiorczością w swoich działaniach na rzecz lokalnej społeczności oraz budują pozytywny wizerunek województwa świętokrzyskiego. Nagroda ta jest wręczana za osiągnięcia w minionym roku. Kapituła Nagrody Lider Regionu 2017 reprezentowana przez Adama Jarubasa marszałka województwa świętokrzyskiego, Agatę Wojtyszek wojewodę świętokrzyskiego, Roberta Glinkowskiego prezesa Oddziału Polska Press sp. z o.o. w Kielcach oraz inicjatora nagród Lidera Regionu Stanisława Wróbla redaktora naczelnego „Echa Dnia” doceniła dotychczasowe zaangażowanie samorządu gminy Łagów w rozwój infrastruktury technicznej, sportowej i rekreacyjnej na terenie gminy. W ostatnich latach powstały nowe nawierzchnie, rozbudowano oświetlenie, zbudowano nowe place zabaw i siłownie zewnętrzne, dostrzeżono też inwestycje w oświacie. Kapituła doceniła także jedno z  najważniejszych wydarzeń dla gminy Łagów jakim jest przywrócenie praw miejskich dla Łagowa 1 stycznia 2018 r.


- To wyróżnienie w dużej mierze zasługa całego samorządu gminy Łagów. Każda realizowana inwestycja w naszej gminie jest ważna dla całej społeczności. Dlatego też wspólnie z radnymi i sołtysami staramy się w miarę naszych możliwości głównie budżetowych je zaspokajać. Sukcesywnie rozwijająca się gmina Łagów jest efektem odpowiednio prowadzonej polityki inwestycyjnej, przyczyniającej się do równomiernego rozwoju całego jej terenu i wszystkich poszczególnych sołectw. W bieżącym okresie za główny cel władze Miasta i Gminy stawiają sobie dalszy rozwój i poprawę jakości życia mieszkańców, a kluczem do jego zrealizowania będzie podtrzymanie skuteczności w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych -  mówi burmistrz Miasta i Gminy Łagów Paweł Marwicki.


W ceremonii wręczenia wyróżnień wraz z burmistrzem Miasta i Gminy Łagów Pawłem Marwickim udział wzięli także zastępca burmistrza Zbigniew Meducki, skarbnik Miasta i Gminy Łagów Małgorzata Sitarz, kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych Robert Szwagierczak, kierownik Centrum Usług Wspólnych Luiza Szyndlarewicz, kierownik Dziennego Pobytu „Otwarte Serca” w Sędku Wioletta Kozłowska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewelina Biesiada, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Łukasz Żebrowski.

źródło: UMiG Łagów

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •