reklama

reklama

/>

Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu

Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu

Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy Masłów, gmin ościennych i Kielc. Cel – promocja piłki nożnej i zdrowego stylu życia.  Rozgrywki potrwają do połowy lutego, wtedy najlepszym zespołom wręczone zostaną puchary, dyplomy i nagrody.

Padły pierwsze bramki w pierwszej kolejce III Masłowskiej Ligi Futsalu. W niedzielę w hali sportowej w Masłowie rywalizację rozpoczęło 10 z 14 drużyn. W tych zawodach każdy gra z każdym.

- Chodzi o to, żeby nie zasiedzieć się w domu, tylko pożyć pełną piersią – mówi Robert Pieras z zespołu Hydras.

Mecz otwarcia rozegrali strażacy ochotnicy z Ciekot z drużyną Hydras.

- Liczymy na pierwsze miejsce, ostatnio mieliśmy trzecie, dlatego chcemy poprawić chociaż o jedno miejsce – dodaje  Robert Pieras z zespołu Hydras.

Strażacy też marzą o zwycięstwie, na boisku tak jak w akcjach gaśniczych, chcą dać z siebie wszystko.

- Nigdy nie myśleliśmy, żeby jakąś drużynę założyć, ale tutaj dowiedzieliśmy się o tych zawodach w zeszłym roku, zebaliśmy szybko drużynę i gramy – mówi Sebastian Kobus, OSP Ciekoty.

Liczą się emocje i sportowa rywalizacja. W rozgrywkach biorą udział nie tylko gospodarze, są też zawodnicy z Kielc i sąsiednich gmin -  Górno i Bieliny. W sumie ponad 200 piłkarzy.

- Tutaj są zawodnicy, którzy grają w III, IV lidze w okręgówkach, dużo jest czynnych zawodników piłki nożnej – mówi Piotr Kaczmarczyk, sędzia główny zawodów.

Organizatorami imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz gmina Masłów. Piłka nożna podobnie jak w całej Polsce jest tutaj bardzo popularna.  

- To nie tylko futsal, ale też mamy letnie rozgrywki wtedy na boisku trawiastym zawodnicy rywalizują o puchar wójta Maslowa, wtedy startują tylko drużyny z naszej gminy – mówi Marzena Biskupska z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie.

W III edycji Masłowskiej Ligi Futsalu drużyny grać będą do połowy lutego. Po trzynastu kolejkach będzie wiadomo, kto stanie na najwyższym podium. Wtedy też najlepszym zespołom wręczone zostaną puchary, dyplomy i nagrody.

Lista drużyn biorących udział w Masłowskiej Lidze Futsalu 2017/2018:
1. Gas Monkey
2. OSP Ciekoty
3. Cedzyna
4. Hydras
5. ŁNP
6. Ambrozja Catering
7. Przedsiębiorstwo Geologiczne
8. Krajno
9. PHU Wojda Zeimmery
10. Verona Masłów Futsal Team
11. Ceramik Murexin
12. Przedwiośnie
13. MMW Szalunki
14. Wola Jachowa

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •