reklama

/>

Gmina przyjazna pszczołom

Gmina Łagów kolejny już rok zadbała o pszczoły i inne owady zapylające pozyskując  dofinansowanie w kwocie dwóch tysięcy złotych na zakup sadzonek drzew miododajnych. Pieniądze przekazało Starostwo Powiatowe w Kielcach.

  • Dział: Łagów
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Dzień Ziemi w Ciekotach

Artystyczne spotkanie z naturą z okazji Dnia Ziemi odbyło się w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w sobotę w Ciekotach. Większość miast i gmin świętowała wydarzenie sprzątając najbliższą okolicę. Na Żeromszczyźnie odbyły się otwarte warsztaty wyplatania wiklinowych konstrukcji, czy prezentacja spektaklu Łysogórska Baśń Wędrowna. W rolę bohaterów wcielili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Mąchocicach Scholasterii.

Czytaj dalej...

I Ogólnopolski Turniej Tańca Freestyle

Ponad 500 tancerzy wzięło udział w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle w Masłowie.


Do rywalizacji o puchar wójta gminy Masłów Tomasza Lato, stanęli przedstawiciele 18 klubów z całej Polski, m.in. Łodzi, Rumi czy Piotrkowa Trybunalskiego. W zawodach licznie reprezentowane były również kluby z regionu świętokrzyskiego. Na parkiecie można było podziwiać solistów, duety i zespoły taneczne.  Uczestnicy zafundowali publiczności mnóstwo artystycznych wrażeń, na parkiecie zaprezentowali się w rożnych dyscyplinach tanecznych m.in. discodance, jazz dance, salsa, shines. Natomiast ważna była też rywalizacja, ta przebiegała w kilkunastu kategoriach. To pierwsze impreza taneczna o zasięgu ogólnopolskim zorganizowana w Hali Sportowej w Masłowie Pierwszym. Uczestnicy zawodów podkreślali wysoki poziom imprezy, której organizatorami byli gmina Masłów oraz Szkoła Tańca i Wdzięku Step by Step. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Polskiego Związku Tańca Freestyle.

Czytaj dalej...

Posadzili 100 dębów na 100-lecie niepodległości

Sadzenie dębów niepodległości, wykłady i złożenie kwiatów w miejscach pamięci. Leśnicy i mieszkańcy Łagowa uczcili w piątek stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Podczas sesji popularnonaukowej przypomniano też najważniejsze wydarzenia z czasów walk o wolność na ziemi świętokrzyskiej.

Czytaj dalej...

Wystartowali w III Maratonie Pieszym Przedwiośnie

289 osób z całej Polski wystartowało w III Maratonie Pieszym Przedwiośnie. Uczestnicy wyruszyli w sobotę o godz. 5:00 nad ranem. Podobnie jak w poprzednim roku, do pokonania mieli 76 km. Trasa biegła przez malownicze, główne pasmo łysogórskie, gdzie uczestnicy mięli szansę podziwiać najpiękniejsze szlaki, szczyty i widoki Gór Świętokrzyskich.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •