/>

/>

Granat Skarżysko-Kamienna - Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0)

Niedzielne spotkanie, kończące rundę jesienną na trzecioligowych boiskach pomiędzy Granatem Skarżysko i Wierną Małogoszcz zapowiadało się ciekawie, ale  szkoleniowiec skarżyszczan obawiał się tego  meczu, bo poza meczową osiemnastka znalazło się kilku podstawowych graczy Granatu.

Faktycznie mocno eksperymentalny skład skarżyszczan nie wyglądał najlepiej zwłaszcza w pierwszej części gry. Poza składem znalazł i się kontuzjowany Konrad Majcherczyk, a za kartki pauzowali Marek Basąg, Klaudiusz Łatkowski i Bartosz Styczyński. Dodatkowego smaczku spotkaniu dodawał fakt, że w obu ekipach grali zawodnicy związani kiedyś z Granatem (Michał Bała, Bartłomiej Strzębski i Sławomir Jedynak), a w drużynie ze Skarżyska występuje obecnie Bartosz Malinowski, były gracz Wiernej. Wyjątkowo licznie zgromadzona publiczności przecierała oczy ze zdumienia, bo pierwsze minuty upłynęły pod  dyktando gości. Skarżyszczanie stwarzali wrażenie zagubionych i nieobecnych.

Dopiero druga część gry i reprymenda w szatni obudziła gospodarzy. Już sytuacje Radosława Mikołajka i Przemysława Ryńskiego zapowiadały emocje. Jednak na pierwsze trafienie musieliśmy czekać do 82 minuty. Marcin Kołodziejczyk dokładnie zacentrował na głowę Bartosza Malinowskiego i było 1:0. Na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego, Przemysław Ryński wbiegł w pole karne i dokładnym strzałem pokonał bramkarza gości. Szkoleniowiec Granatu Ireneusz Pietrzykowski przyznał, że mecz był emocjonujący, ale dopiero w ostatnich minutach.

Ze swojego trafienia cieszył się były gracz Wiernej Małogoszcz Bartosz Malinowski. Wiele ciepłych słów na temat Marcina Kołodziejczyka wypowiedział trener Wiernej Małogoszcz Mariusz Lniany. Dziennikarze pytali szkoleniowca Granatu o krótkie podsumowanie rundy jesiennej. Była szansa na liderowanie stawce trzecioligowców. Ostatecznie rundę jesienną skarżyszczanie zakończyli na drugim miejscu. Na koncie Granatu jest 36 punktów i do lidera Łysicy Bodzentyn trójkolorowi tracą zaledwie jeden punkt.

1:0 Bartosz Malinowski 82 min.

2:0 Przemysław Ryński 89 min.

Granat Skarżysko: Borgensztajn, Duda , Gębura , Stawczyk , Chrzanowski 5, Mianowany  (. Gajos ), Kołodziejczyk  ( Markowicz ), Mikołajek , Malinowski  ( Paweł Markowicz), Dziubek , Fryc ( Ryński ).

Wierna Małogoszcz: Frączek, Krzeszowski ( Januszek ), Milcarz , Foksa , Bała, Ostrowski, Kita , B. Wijas ( Stachura ), Supierz,  Strzębski (. Gajek ), S. Wijas  (Mazurczak ).

Sędziował: Kamil Przyłucki z Sandomierza.