reklama

reklama

/>

Statuetki „Złotych Gryfów” wręczone

Statuetki „Złotych Gryfów” wręczone

Statuetki „Złotych Gryfów” wręczone. Po raz czternasty wyróżniono osoby, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju czy promocji powiatu jędrzejowskiego. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach.


Samorządowcy, pedagodzy, przedsiębiorcy i ludzie kultury po raz czternasty nagrodzeni zostali statuetkami „Złoty Gryf”. Starosta Edmund Kaczmarek podkreślił, że do tej pory uhonorowano już prawie 100 osób i instytucji działających na rzecz ziemi jędrzejowskiej. Jak zapewnił cały czas nie brakuje osób, które zasługują na „Złotego Gryfa”.

W tym roku wyróżniono sześć osób. W kategorii „Lokalny rozwój gospodarczy” nagrodzono Magdalenę i Bogusława Zbierańskich, właścicieli Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego z siedzibą w Tarnawie, w gminie Sędziszów.

W kategorii „Działalność samorządowa i administracja publiczna” Złotego Gryfa otrzymał Leszek Wawrzyła. Radny Sejmiku województwa świętokrzyskiego, działacz społeczny i kulturalny, a także nauczyciel muzyki i organista. Za nagrodę podziękował śpiewająco.

Za „Działalność pożytku publicznego i integrację społeczności lokalnej” Złotego Gryfa przyznano Henrykowi Michałkiewiczowi, długoletniemu samorządowcowi, byłemu burmistrzowi Jędrzejowa oraz działaczowi społeczno-politycznemu.

Natomiast za działalność na rzecz ochrony środowiska i rozwoju turystycznego wykorzystania walorów powiatu, wyróżniono Grzegorza Szymańskiego z Małogoszcza, założyciela Zagrody Edukacyjnej Ostoja Dworska oraz Klubu Ekologa działającego od 15 lat przy Domu Kultury w Małogoszczu.

W piątej kategorii „Edukacja i kultura, pielęgnowanie tradycji kulturowych i historycznych” Złote Gryfy trafiły do Mirosława Piaseckiego, założyciela kapeli ludowej, a także do Ryszarda Bielaka, dyrektora Szkoły Podstawowej w Podchojnach, który jako pierwszy nauczyciel w powiecie jędrzejowskim w 2016 roku otrzymał tytuł honorowego profesora oświaty.

Statuetki „Złoty Gryf” wręczane są od 2005 roku, nowy starosta jędrzejowski Paweł Faryna poinformował, że za jego kadencji nagrody nadal będą przyznawane. Podczas uroczystej gali były starosta Edmund Kaczmarek z okazji 20-lecia powiatu jędrzejowskiego kilkudziesięciu osobom wręczył wyróżnienia "Zasłużony dla Powiatu Jędrzejowskiego".

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •