reklama

reklama

/>

„Znicz” w powiecie jędrzejowskim. Sprawdź, które ulice będą zamknięte

Od 31 października do 4 listopada prowadzone są ogólnopolskie działania „Znicz 2018”. Jędrzejowscy policjanci jak co roku dołożą wszelkich starań, aby Dzień Wszystkich Świętych w powiecie jędrzejowskim przebiegł spokojnie i bezpiecznie.

Jędrzejowscy policjanci przypominają o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Apelują również o używanie elementów odblaskowych. W dniach trwania akcji „Znicz” w rejonach cmentarzy w powiecie jędrzejowskim nastąpią zmiany organizacji ruchu:

Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza Świętej Trójcy

Na skrzyżowaniu ulic; Kieleckiej, Cmentarnej i Ogrodowej będą pełnić służbę funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej, którzy w zależności od potrzeb będą kierować ruchem pojazdów i pieszych.

W  dniu 1 listopada 2018r. na ul. Cmentarnej będzie obowiązywał znak drogowy B-1 „zakaz ruchu”, który będzie ustawiony przy skrzyżowaniu z ul. Kielecką. Zakaz ten nie będzie dotyczył osób niepełnosprawnych, które posiadają tzw. kary parkingowe oraz osoby o obniżonej sprawności ruchowej.
Znak drogowy B-1”zakaz ruchu” będzie równie obowiązywał na ulicy Cmentarnej, położonej przy murze cmentarza od strony zachodniej i północnej.
Wjazd na ul. Brzozową z ul. Cmentarnej będzie zamknięty zaporami drogowymi, natomiast od strony ulicy Kilińskiego, przy byłej stacji paliw, będzie ustawiony znak D4a „droga bez przejazdu”.

Na ulicy Ogrodowej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu. Wjazd na tą ulicę będzie od ul. Kieleckiej  i na całej jej długości po prawej  stronie będzie obowiązywał znak drogowy B-36 „zakaz zatrzymywania”.
Parkowanie pojazdów w tej części miasta będzie dozwolone na Placu Jana Pawła, mieszczącym się za budynkiem Kościoła Świętej Trójcy, wjazd z ul. Ogrodowej.
Ruch na ul. Cmentarnej może być czasowo zamykany już w środę 31 października i 2 listopada. Każdorazowo o czasowym zamknięciu ruchu będzie decydował funkcjonariusz Policji, który będzie prowadził służbę patrolową w obrębie cmentarza.

Czasowe zamknięcie ruchu będzie uzależnione od natężenia ruchu pojazdów i pieszych na ul. Cmentarnej.
Na cmentarz można się będzie również dostać bramą północną. Dojazd do tej bramy będzie możliwy drogą techniczną, usytuowaną wzdłuż północnej obwodnicy miasta.  
 Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza O. Cystersów.
 
Na skrzyżowaniu ul. Klasztornej i Konarskiego będą pełnić służbę  funkcjonariusze Policji, którzy w zależności od potrzeb, będą kierować ruchem pojazdów i pieszych.

Na odcinku  ul. Konarskiego, od  skrzyżowania z ul. Spółdzielczą do skrzyżowania z ul. Wspólną, po lewej stronie jadąc od ul. Klasztornej, będzie obowiązywał znak drogowy B-36 „zakaz zatrzymywania”. Na  uliczce po zachodnie stronie cmentarza, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Wjazd na tą uliczkę od ul. Osiedlowej. Przy wjeździe na tą uliczkę od ul. Kadłubka, będzie ustawiony znak drogowy B-2 „zakaz wjazdu”. Parkowanie pojazdów w rejonie tego cmentarza będzie dozwolone na wszystkich uliczkach „Osiedla Zamoście” oraz na parkingu umiejscowionym przy nowym cmentarzu

Zmiany  organizacji ruchu przy pozostałych cmentarzach.

Droga Krajowa Nr 7 w rejonie cmentarza w miejscowości Mnichów na obydwu kierunkach, będą obowiązywać znaki drogowe B-33 ograniczające prędkość do 50km/h. Dodatkowo w rejonie cmentarza będzie obowiązywał znak drogowy B-36 „zakaz zatrzymywania”, który będzie ustawiony po lewej stronie drogi jadąc od Jędrzejowa
Droga Krajowa Nr 78 w miejscowości Jasionna, w obrębie skrzyżowania z drogą do cmentarza, obowiązywał będzie znak drogowy B-36 „zakaz zatrzymywania”, ustawiony po lewej stronie drogi jadąc od Jędrzejowa.

Droga powiatowa Nr 0173 w rejonie cmentarza w miejscowości Skroniów na obydwu kierunkach, będą obowiązywać znaki drogowe B-33 ograniczające prędkość do 40km/h. Na wysokości cmentarza po lewej stronie drogi jadąc od Jędrzejowa, będzie obowiązywał znak drogowy B-36 „zakaz zatrzymywania”.
W rejonie cmentarzy w miejscowościach  Mnichów, Jasionna i Skroniów stałe patrole funkcjonariuszy Policji, będą czuwały nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. W zależności od potrzeb funkcjonariusze będą kierować ruchem pojazdów i pieszych.

Policja jędrzejowska nie wydaje żadnych przepustek uprawniających do wjazdu w rejony cmentarzy. Mundurowi będą udzielać zezwolenia wjazdu tam gdzie obowiązują znaki "zakazu wjazdu" pojazdom przewożącym osoby niepełnosprawnym.

 

Źródło: KPP Jędrzejów

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •