reklama

reklama

/>

Zawód mają w rękach

We wrześniu i październiku kolejne dwie dziesięcioosobowe grupy uczniów klas hotelarskich z „Konarskiego” biorące udział w projekcie „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy” uczestniczyły w kursie barmańskim.

Celem kursu było zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie obsługi barmańskiej gości w lokalach gastronomicznych, a w szczególności wypracowanie nawyków zawodowych takich jak: dbanie o odpowiednie zaopatrzenie lokalu we wszystkie niezbędne produkty najlepszej jakości, dobór składników do drinków, właściwe określanie proporcji i przygotowania drinków zgodnie z oczekiwaniami klientów, znajomość technik przygotowania i mieszania standardowych napojów.

Program kursu został tak stworzony i podzielony, aby kłaść największy nacisk na ćwiczenia praktyczne.  Jako pierwsze zostały omówione zagadnienia charakterystyki zawodu barmana, jego wizerunek, obowiązki, sztuka pracy za barem oraz etyka pracy. Dalej słuchacze poznali sprzęt barowy, rodzaje stosowanego szkła, miary barowe oraz nauczyli się prawidłowo dobierać składniki do poszczególnych koktajli.

Zagadnienia z miksologii oraz komponowanie i wykonanie własnych napojów mieszanych, były dla uczestników kursu sprawdzianem kreatywności i umiejętności praktycznych pracy za barem. Młodzi adepci sztuki barmańskiej wywiązali się z tego zadania wzorowo przygotowując smaczne, kolorowe drinki.
    
Źródło: ZSP 2 w Jędrzejowie Marcin Białek

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •