reklama

reklama

/>

ZSP 1 w Jędrzejowie obchodził dzień patrona

ZSP 1 w Jędrzejowie obchodził dzień patrona

To jest już tradycja. ZSP 1 zawsze dzień swojego patrona, księdza Stanisława Konarskiego, świętuje w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej. Zawsze też w tym dniu, wręczane są medale okolicznościowe dla przyjaciół szkoły, a także organizowany jest rajd i piknik. Najważniejsza tego dnia jest dobra zabawa i integracja. Podczas uroczystości odbywa się także ślubowanie uczniów pierwszych klas. 

Dzień Patrona ZSP 1 w Jędrzejowie obchodzi zawsze w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej. Tym razem na uroczystej mszy świętej zebrami się nauczyciele władze samorządowe  powiatu, emerytowani nauczyciele szkoły i oczywiście młodzież. Klasy pierwsze przystąpiły do uroczystego ślubowania.
Sylwetkę patrona szkoły przypomniała dyrektor Małgorzata Wojtasik.

Starosta Edmund Kaczmarek zwracając się do młodzieży wyraził nadzieję, że uczniowie będą wyznaczyć sobie wysokie cele, bo chodząc do takie szkoły skazani są na sukces.
Z okazji Dnia Patrona młodzież przygotowała patriotyczny program artystyczny.
Tradycją :Konarskiego” jest przyznawanie medali dla przyjaciół szkoły. W tym roku decyzją rady pedagogicznej medale takie otrzymali: Kazimierz Nowakowski, Hotel Astor oraz TV Świętokrzyska.

Po uroczystej Mszy Świętej młodzież wyruszyła na trasę XVII Rajdu Szlakiem ks. Stanisława Konarskiego. Piknik kończący Dzień Patrona odbył się na placu Zespołu Placówek Oświatowych w Żarczycach Dużych.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •