reklama

reklama

/>

Nowatorski powiat jędrzejowski i poparcie marszałka

Nowatorski powiat jędrzejowski i poparcie marszałka

Ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie konkurs na granty w ramach programu odnowy, aktywizacji i estetyzacji powiatu, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem organizacji pozarządowych. Program został zauważony również w Urzędzie Marszałkowskim.

Konkurs na granty, które ogłosiło Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie cieszył się ogromnym powodzeniem. Do starostwa wpłynęło 77 wniosków od organizacji pozarządowych. Pomysł jest nowy. Wzbudził zainteresowanie w Urzędzie Marszałkowskim.

Marszałek szybko wytłumaczył na czym polega nowatorski pomysł starosty jędrzejowskiego:

 - Z reguły organizacje nie mają środków własnych, żeby zapłacić za projekt i wystąpić do marszałka o płatność, bo my refundujemy wydatki. W starostwie wymyślono model prefinansowania. Organizacje zgłaszają się do starosty, uzyskują środki na zapłacenie za daną inwestycję i dopiero wówczas otrzymują zwrot ze środków unijnych. To jest doskonały pomysł, który pokazuje jak starostwo w Jędrzejowie wspiera takie nisze!

To nie wszystkie nowości jakie w ostatnim czasie wprowadziło Starostwo w Jędrzejowie.

 - Chyba jako pierwsi wspomożemy gminę Raków kwotą 10 tysięcy złotych. Ta pomoc dotyczy budowy pomnika Wincentego Witosa – poinformował nas starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Złożone wnioski oceniła komisja, na której czele stał sekretarz starostwa Julian Baran. 4 kwietnia starostwo podpisze z organizacjami pozarządowymi 51 umów. Będą to organizacje z Jędrzejowa, Sędziszowa, Małogoszcza, Wodzisławia, Sobkowa, Oksy, Imielna, Nagłowic i Słupi Jędrzejowskiej. Na realizację programu zarząd powiatu przeznaczył 225 tysięcy złotych. Projekt będą dofinansowane w kwocie od 4 do 5 tysięcy złotych.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •