reklama

reklama

/>

Śmiertelne zaczadzenie w Nagłowicach

Śmiertelne zaczadzenie w Nagłowicach

W niedzielne popołudnie w Nagłowicach w powiecie jędrzejowskim doszło do zaczadzenia dwóch osób. Mimo intensywnej akcji ratowniczej lekarz pracujący na miejscu stwierdził zgon 59 letniego mężczyzny, a 69 letnia kobieta zmarła w szpitalu. To pierwsze ofiary czadu w naszym województwie w tym roku.

 - Około 16:30 wpłynęło zgłoszenie do PSP, że w Nagłowicach dwie osoby są nieprzytomne w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy dokonali rozpoznania. Na piętrze budynku odnaleźli dwie osoby nieprzytomne. Osoby te zostały natychmiast ewakuowane i poddane resuscytacji. W wyniku tego działania udało się przywrócić funkcje życiowe kobiecie. Niestety mężczyzny nie udało się uratować – powiedział nam rzecznik Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach Paweł Ksel.

W akcji ratunkowej brali udział także ratownicy medyczni i policja. 

 - Policjanci zabezpieczyli miejsce. Na miejscu pojawił się także prokurator, który nadzorował czynności, które wykonywali policjanci. Te czynności miały na celu zweryfikowanie, a także sprawdzenie i ustalenie wszystkich okoliczności powstania tego tragicznego zdarzenia – wyjaśnił Damian Janus z zespołu prasowego KWP w Kielcach.

Po przewiezieniu do szpitala zmarła również kobieta. To pierwsze ofiary czadu w tym roku w województwie świętokrzyskim. Poprawa pogody, którą możemy zaobserwować obecnie niech nas nie uśpi! Cały czas musimy być czujni. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się zakup czujnika, który może uratować ludzkie życie.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •