reklama

reklama

/>

Pediatria wróci w kwietniu

Podczas posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Małgorzata Kiebzak wskazała datę 1 kwietnia jako możliwy termin wznowienia działalności oddziału pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. W. Biegańskiego w Jędrzejowie.

- Cieszymy się, że NFZ widzi taką możliwość – mówi Starosta Jędrzejowski Edmund Kaczmarek i dodaje:

Ze swojej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko, co możliwe, aby ten termin mógł być realnie wprowadzony w życie. Kluczowe znaczenie mają jednak wyniki rozmów z pediatrami, które nadal prowadzi spółka Artmedik.

18 grudnia 2017 roku oddział pediatryczny zaprzestał przyjmowania pacjentów. Zarząd spółki Artmedik, która zarządza szpitalem w Jędrzejowie, zdecydował się na zawieszenie jego działalności od początku bieżącego roku, z uwagi na problemy kadrowe oraz finansowe. Od tamtej pory zarząd powiatu walczy o ponowne uruchomienie tego oddziału, prowadząc m.in. rozmowy z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia. Celem negocjacji jest uzyskanie brakujących środków potrzebnych do ponownego uruchomienia pediatrii w jędrzejowskim szpitalu.

Starosta ma poparcie większości gmin Powiatu Jędrzejowskiego. Zdaniem Edmunda Kaczmarka, jedynym elementem niezbędnym do zakończenia rozmów jest ostateczne uzgodnienie warunków pracy – pomiędzy lekarzami a operatorem szpitala – spółką Artmedik. Ma nadzieję, że finał tych rozmów jest bliski.

- Ze swej strony deklaruje stałe wsparcie dla negocjujących - zakończył starosta Kaczmarek

Źródło: Starostwo Powiatowe Jędrzejów

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •