reklama

reklama

/>

Miliony na zakład. Będą miejsca pracy

Miliony na zakład. Będą miejsca pracy

To było rok temu. Delegacja arabskiej spółki APCO odwiedziła Jędrzejów w poszukiwaniu terenów inwestycyjnych. Dzisiaj tamta wizyta została sfinalizowana umową, która spowoduje, że w Jędrzejowie powstanie duży zakład pracy i zostaną zainwestowane ogromne pieniądze.

Gdy w kwietniu 2017 roku w Jędrzejowie pojawiła się delegacja arabska z biznesmenem Mohamedem Ezzem na czele nikt nie myślał, że pokłosiem tej wizyty będzie wielomilionowa inwestycja. Ezz miał jeszcze do odwiedzenie strefy ekonomiczne w Ostrowcu, Staszowie i Połańcu, ale ostatecznie zdecydował się na inwestycje w Jędrzejowie.

Gorącym orędownikiem sprowadzenie arabskiej inwestycji na ziemię jędrzejowską był i jest marszałek Adam Jarubas:

-  Kusiliśmy, by ta inwestycja została zlokalizowana w naszym województwie. Dogodne połączenia z kooperantami było dodatkowym atutem.

Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek z ogromną radością podpisał umowę i przy tej okazji zapowiedział kolejne inwestycje w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która znajduje się w Jędrzejowie:

 - To jest trzeci inwestor, ale rozmawiamy jeszcze z czterema. Mam nadzieję, że kolejne umowy, które podpiszemy, są tylko kwestią czasu.

Zapowiada się ogromna inwestycja. Tempo powstawania zakładu też ma być imponujące.

 - Chcemy uzyskać pozwolenie na budowę już  sierpniu i w sierpniu ruszymy z budową. Powstanie hala produkcyjna o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych. Chcemy by w naszym zakładzie pracowało około 400 osób – powiedział Mahmoud Othman przedstawiciel inwestora.

W fabryce będą produkowane listwy i profile aluminiowe. Na potrzeby rynku krajowego zostanie przeznaczone 70% produkcji. Pozostałe 30% trafi na eksport do Azji i Afryki. Przedstawiciel inwestora dostał od burmistrza Jędrzejowa pamiątkowy grawerton z numerem 003, co symbolizuje kolejnego inwestora, tym razem największego! Arabowie zapłacili za działkę, na której powstanie zakład 530 tysięcy złotych.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •