Był pijany i próbował uciekać: Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał Jak zabezpieczyć urządzenia wodociągowe przed zimą?: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku przypomina, że z uwagi na zbliżający się okres Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego: Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego obradował tym razem w Starachowicach. Mówiono m.in. o likwidacji Regionalnej Dyrekcji Jerzy Suliga na Konwencie starostów w Starachowicach: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Nie ukrywam, będę się ubiegał o fotel burmistrza: Choć w poprzednich wyborach samorządowych startował z własnego komitetu wyborczego, to nie ukrywa, że jest „Być tam, gdzie wszystkim wystarczy miłości”. Przeżyjmy to jeszcze raz: Zakończyła się jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej, zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych 27 artystów w jednym miejscu. Wernisaż wystawy już w najbliższą środę: Suchedniowski Ośrodek Kultury Kużnica oraz Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Pod Prąd zapraszają na wernisaż wystawy „SPA. Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe

/>

Biblioteka w bibliotece

Biblioteka w bibliotece

Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Ten dzień był doskonałą okazją do tego, by przyjrzeć się działalności  Biblioteki Joanny i Stanisława Gomułków, która działa przy bibliotece I LO w Jędrzejowie.

Wybitny ekonomista, profesor Stanisław Gomułka jest absolwentem I LO w Jędrzejowie, dlatego nie dziwi, że podczas jednej z wizyt w swojej dawnej szkole profesor wyraził chęć wsparcia placówki. Właśnie wtedy narodził się pomysł by w obrębie już istniejących biblioteki szkolnej utworzyć salę biblioteczną noszącą nazwę Biblioteki Joanny i Stanisława Gomułków. Utworzona w 2009 roku sala przeistoczyła się w bibliotekę, którą stale sponsoruje profesor Stanisław Gomułka.

Biblioteka jest nowoczesna, a jej zbiory są sukcesywnie uzupełniane.
Ten szok trwa do dzisiaj. Hojność profesora Gomułki nie zna granic. Obecnie sponsoring nie obejmuje już tylko  lektur szkolnych.

Księgozbiór jest imponujący, dlatego nie dziwi, że coraz więcej osób zapisuje się do biblioteki. A biblioteka dzisiaj, to już nie tylko książki.
Wszystkie te działania spowodowały zjawisko nietypowe na czytelniczej mapie Polski. W czasach gdzie według najnowszego raportu Biblioteki Narodowej z 2015 roku książek nie czyta  67% ludzi powyżej 15 roku życia, w Szkolnej Licealnej Bibliotece w Jędrzejowie nastąpiło zwiększenie czytelnictwa o 90%.

Za swoją działalność na rzecz biblioteki w I LO profesor Stanisław Gomułka został uhonorowany tytułem „Honorowego Rejowiaka”.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •