Bezpłatna mammografia w Pińczowie: Mammobus stanie przed budynkiem ośrodka zdrowia przy ulicy Podklasztornej w Pińczowie. Zbierali na mikołajkowe prezenty dla dzieci: W sobotę 18 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert charytatywny "Zostań Pasażerowie na kole zapasowym: Funkcjonariusze drogówki zatrzymali dostawczego Volkswagena do rutynowej kontroli. Województwo i miasto wspólnie sprzedadzą działkę przy Langiewicza: Ponad dwa lata zastanawiano się co zrobić z dawną siedzibą szpitalika dziecięcego w Kielcach. Propozycji W Bodzentynie rozpoczęły się prace zabezpieczające ruiny dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich: To już ostatni moment na uratowanie zabytku - twierdzą władze gminy. Udało się pozyskać na Plac rekreacyjny na osiedlu Dolna Kamienna ma swoją nazwę: 19 listopada na placu rekreacyjnym pomiędzy ulicami Franciszkańską i Rynek odbyła się uroczystość nadania imienia Antoniego Jędrzejów rolnictwem stoi: Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jędrzejowie radni dyskutowali między innymi o stanie rolnictwa w Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej w Busku-Zdroju: Twórczość Mirka Breguły, współzałożyciela i lidera zespołu Universe, była treścią 10 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Pińczowskie „JA w kulTUrze” zakończone!: W piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście zakończono trwający 10 miesięcy projekt „JA w Reforma wprowadzona. Czekamy na efekty!: Było wiele niepewności i niepokojów. Do wprowadzenia reformy oświaty w Końskich gmina przygotowywała się bardzo Kukiz'15 przeciwny zmianom proponowanym przez PiS: „Jesteśmy przeciwko ograbianiu Polaków z biernego i czynnego prawa wyborczego” - mówią działacze Kukiz'15. Kilka Zbiórka darów dla dzieci z ośrodka w Winiarach. Kolejna akcja motocyklistów z Pińczowa: Na co dzień to twardziele, ich pasją są motocykle i wokół nich budują życie poza Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju: Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju. Placówka będzie połączona z Powiatowym Pasowanie na przedszkolaka: 17 listopada br. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 we Włoszczowie, w grupie I "Stokrotki"  odbyła Dziewczęta w hali grały w piłkę nożną: 16 listopada w Szkole Podstawowej w Nagłowicach odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.

/>

Trzy dni z piosenką Mirka Breguły i Universe

Twórczości Mirka Breguły – współzałożyciela i lidera zespołu Universe, a zarazem autora tekstów i kompozytora,  będzie treścią jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej w Busku-Zdroju.

17 listopada 2017r. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w  Busku-Zdroju  organizuje we współpracy z Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S.A. X edycję Turnieju - „Mirek Breguła 2017” – w 10 rocznicę jego śmierci. Wydarzenie to będzie miało miejsce w  sali koncertowej sanatorium Marconi  w godz. 9.00-13.30. Gośćmi  honorowi będą: Tomasz Breguła, syn Artysty, Jego siostra Beata Haładus i Henryk Czich – przyjaciel Mirka Breguły, obecny lider zespołu Universe. Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej, w ciągu tych 10 lat, dzięki honorowemu patronatowi władz i instytucji publicznych – Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach, Prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.;  samorządowych – Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój i Starosty Buskiego;  obecności zaproszonych gości honorowych, takich jak: Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Andrzej Poniedzielski, Marek Dutkiewicz oraz dzięki patronatowi medialnemu Telewizji Świętokrzyskiej, TVP3 Kielce, Radia Kielce, TV Ponidzie, Tygodnika Ponidzia, Echa Dnia, , Milart Studio, stał się już rozpoznawalnym festiwalem piosenki poetyckiej w województwie świętokrzyskim.

Jest to prawdopodobnie jedyny w Polsce festiwal organizowany przez młodzież niepełnosprawną, skierowany do pełnosprawnych rówieśników. To zupełnie inny wymiar integracji, który przynosi niezwykłe rezultaty w pracy pedagogów tej placówki. W X edycji rywalizować będzie młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z sześciu województw. Niepełnosprawna młodzież Ośrodka, będąca gospodarzem tego festiwalu, pełni na nim funkcje konferansjerów, obsługi technicznej, dziennikarskiej, a także solistów. Pozwala to jej odzyskać wiarę w siebie, wzmocnić poczucie wartości oraz realizować własne pasje. W tym roku, w ramach obchodów jubileuszu Turnieju, mieszkańcy naszego miasta i kuracjusze będą mogli przeżyć trzy dni z piosenką Mirka Breguły i zespołu Universe - zespołu, który w tym roku obchodzi swoje 35-lecie powstania. 18 listopada br. w sobotę o godz. 15.00 przewidziany jest koncert Universe  organizowany przez Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. i Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju w sali koncertowej sanatorium Marconi,  a 19 listopada, w niedzielę, dzięki staraniom księdza prałata Marka Podymy, również o godz. 15.00 - koncert ewangelizacyjny lidera Universe - Henryka Czicha w kościele pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju.

Motto tego weekendu z piosenką Mirka Breguły i zespołu Universe, zaczerpnięte z piosenki „Znów kochać kwiaty”, brzmi: „Lubię być tam, gdzie słychać śpiew/ gdzie wszystkim wystarcza miłość” – zatem w imieniu Organizatorów  zapraszamy wszystkich tam, gdzie będzie słychać stare, niezapomniane przeboje: „Wołanie przez ciszę”, „W perły zmienić deszcz”, „Mr Lennon”, czy „Tyle chciałem ci dać”, ale także nowe kompozycje tego zespołu.


Źródło: Małgorzata Bębenek

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •