Coraz więcej lekarzy wypowiada klauzulę "opt-out": 34 rezydentów i 69 specjalistów z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wypowiedziało klauzule opt-out. Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach podsumował działania prowadzone w 2017 roku: Mniej wypadków śmiertelnych przy pracy, ale wzrasta liczba zbiorowych wypadków w zakładach. Państwowa Inspekcja Pracy W piątek poznamy laureatów 23. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT: Jury festiwalu wyróżni najlepsze obrazy spośród 41 zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu. Swoją nagrodę przyzna Po raz 12. wybiorą najaktywniejszych wolontariuszy w regionie - zgłoś kandydata: Kieleckie centra wolontariatu już po raz dwunasty organizują konkurs „Laur Wolontariatu”. Jak co roku konkurs Rozmawiali o świętokrzyskim rynku pracy: Jaka jest kondycja świętokrzyskich firm? Jakie są ich potrzeby? Czego oczekują przedsiębiorcy z naszego regionu? Komitet Obrony Demokracji zapowiada kolejne protesty w sprawie reformy sądów: Bez wolnych sądów i wolnych wyborów nie ma wolnej Polski – podkreślają działacze Komitetu Obrony Był pijany i próbował uciekać: Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał Nowe "Pomniki Historii" w Świętokrzyskiem: Pałac Biskupów Krakowskich wraz z zespołem katedralnym oraz sandomierskie Stare Miasto wpisane na listę Pomników Jak zabezpieczyć urządzenia wodociągowe przed zimą?: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku przypomina, że z uwagi na zbliżający się okres Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego: Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego obradował tym razem w Starachowicach. Mówiono m.in. o likwidacji Regionalnej Dyrekcji Jerzy Suliga na Konwencie starostów w Starachowicach: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Nie ukrywam, będę się ubiegał o fotel burmistrza: Choć w poprzednich wyborach samorządowych startował z własnego komitetu wyborczego, to nie ukrywa, że jest „Być tam, gdzie wszystkim wystarczy miłości”. Przeżyjmy to jeszcze raz: Zakończyła się jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej, zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych 27 artystów w jednym miejscu. Wernisaż wystawy już w najbliższą środę: Suchedniowski Ośrodek Kultury Kużnica oraz Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Pod Prąd zapraszają na wernisaż wystawy „SPA.

/>

” Rodzinne wakacje z dziećmi przy grillu i muzyce” z policją

W niedzielę funkcjonariuszka buskiej komendy uczestniczyła w festynie rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Warszawka w Komorowie.Głównym celem jaki przyświecał mundurowej było propagowanie bezpiecznych zachowań zarówno na drodze jak i w domu podczas trwających wakacji.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju uczestniczyła w festynie rodzinnym pn” Rodzinne wakacje z dziećmi przy grillu i muzyce” zorganizowanym przed Stowarzyszenie Warszawka z Komorowa. Impreza była okazją do spotkania mundurowej z mieszkańcami gminy Pacanów i poruszenia w rozmowie z nimi zagadnień dotyczących ich bezpieczeństwa jako użytkowników dróg. Policjantka mówiła również o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo …. nad wodą”. Przypomniała dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy będą wypoczywać nad wodą o zasadach bezpieczeństwa i rozsądku podczas letniego wypoczynku.

W dalszej części spotkania wspólnie z dziećmi mł. asp. Justyna Konopka przypomniała najważniejsze znaki drogowe. Każde dziecko mogło również zweryfikować swoje umiejętności podczas jazdy na rowerze i pokonać specjalnie na tę okazję przygotowany tor przeszkód.

Na koniec spotkania każdy uczestnik zarówno duży jak i mały mógł zobaczyć z bliska policyjny radiowóz, wejść do środka włączyć sygnały dźwiękowe oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z policjantką. Milusińscy, aby być widoczni na drogach otrzymali od mundurowej elementy odblaskowe. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci jak i dorosłych.

Źródło: KPP Busko-Zdrój

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •