/>

/>

/>

Korona przerywa passę Bełchatowa

Korona Kielce znowu punktuje. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego pokonali na własnym boisku GKS Bełchatów 1:0. Tym samym Złocisto-krwiści przerwali Brunatnym passę pięciu meczów bez porażki. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Vlastimir Jovanović.

Przed meczem eksperci zapowiadali, że mimo ostatniego miejsca, Bełchatów nie przyjedzie do Kielc na wycieczkę. Brunatni, pokrzepieni passą pięciu meczów bez porażki rękami i nogami bronią się przed spadkiem. Do tej pory punktowali. Korona słynie jednak z tego, że passy lubi przerywać. Nie inaczej było w niedzielę. Po blisko pięciuset minutach sposób na Emiliusa Zubasa znalazł wreszcie Vlastimir Jovanović, który wykorzystał świetną asystę Macieja Korzyma.

Bełchatów, mimo ostatniego miejsca w tabeli, pokazał że o ekstraklasowy byt walczyć będzie do ostatniego tchu. Goście zdeterminowani byli by z Kielc wywieźć choć punkt. Pod koniec spotkania bełchatowianie byli bardzo blisko wyrównania. Na pustą bramkę, w sobie tylko znany sposób, nie trafił jednak Seweryn Michalski.

Najbliższy mecz Korona rozegra w Lubinie z Zagłębiem. To spotkanie już w piątek o godzinie 20.45.