reklama

reklama

/>

Alert RCB, czyli wiadomość sms o zagrożeniach

Alert RCB, czyli wiadomość sms o zagrożeniach

Komunikat SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, będzie nas ostrzegać o nadciągającej burzy, nawałnicy czy innym groźnym zjawisku. Alert RCB, czyli system powiadamiania o zagrożeniach ruszy już 12 grudnia. Wiadomości wysyłane będą z odpowiednim wyprzedzeniem, by każdy miał czas na reakcję.

Alert RCB ma ostrzegać ludzi przed gwałtowna burzą,  awarią w zakładzie przemysłowym, epidemią czy innym masowym niebezpieczeństwem. Osoby znajdujące się na zagrożonym terenie otrzymają wiadomość sms. W całej Polsce trwa pilotaż programu - System ruszy 12 grudnia – informuje Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Wiadomości tekstowe wysyłane będą tylko w sytuacjach nadzwyczajnych. Jak to będzie działać? Kiedy Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dostanie z terenu informację o zbliżającym się zagrożeniu, przekaże ją do operatorów telekomunikacyjnych, a ci z kolei prześlą wiadomość  do wszystkich klientów znajdujących się w zasięgu ich stacji bazowych.

- Nie potrzebna jest żadna specjalna aplikacja, Wiadomości wysyłane będą przez operatorów, a nasze dane osobowe będą bezpieczne, ani RCB, ani żaden inny organ nie będzie ich przetwarzać – informuje Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

System zadziała jeśli będziemy mieć włączony telefon.  Wiadomość z ostrzeżeniem będzie bezpłatna i wysłana zostanie z odpowiednim wyprzedzeniem, by każdy mógł przygotować się na nadejście żywiołu czy innego niebezpieczeństwa.

- Nawet najlepiej i najszybciej przekazana informacja nie będzie skuteczna, jeśli nie spotka się z właściwą reakcją – podkreśla Krzysztof Słoń, senator RP.

 Szczegółowe informacje o systemie można znaleźć na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Kampania informująca o wprowadzeniu Alertu RCB trafi również do szkół.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •