reklama

reklama

/>

Ruszył nabór kandydatów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Ruszył nabór kandydatów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Młodzi wybiorą swoich radnych. Trwa nabór kandydatów  do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. W czasie dwuletniej kadencji młodzieżowy samorząd będzie mógł zgłaszać swoje inicjatywy, a także opiniować te uchwalone przez dorosły Sejmik.

Urząd Marszałkowski stawia na dialog z młodymi mieszkańcami regionu. Ruszył nabór kandydatów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

- Szukamy osób zmotywowanych, które posiadają już doświadczenie w działaniu – mówi Barbara Zamożniewicz, rzecznik młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim.

W ciągu dwuletniej kadencji młodzi radni będą mogli zdobyć nowe doświadczenia, dowiedzieć się jak funkcjonuje „dorosły sejmik”, a przede wszystkim zgłaszać swoje inicjatywy.  

- Bardzo bym chciała, żeby młodzi ludzie powalczyli o lepszą jakość edukacji w naszym regionie, żeby wskazali dorosłym co należy zmienić – mówi Barbara Zamożniewicz, rzecznik młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim.

Przyszły radny musi mieć ukończone 15 lat i nie więcej niż 26. Chętni do 2 maja powinni przesłać odpowiedni formularz, kandydatów mogą zgłaszać młodzieżowe rady, samorządy studenckie i uczniowskie szkół ponadpodstawowych oraz organizacje pracujące z młodzieżą i na rzecz młodych ludzi.

Do Młodzieżowego Sejmiku  powołanych zostanie maksymalnie 45 radnych.  Oceny i wyboru kandydatów dokona Kapituła Młodzieżowego Sejmiku, w skład której wejdą przedstawiciele istniejących rad miast i gmin w regionie.  Od dorosłych oczekują współpracy i wsparcia, by zatrzymać młodych ludzi w regionie.

-  Kiedy jesteśmy lepiej wyedukowani możemy osiągać więcej, a do takich rzeczy będziemy dążyć, by zatrzymać młodych ludzi  – mówi Zofia Mogielska z Młodzieżowej Rady w Radoszycach.

Chodzi o zachęcenie młodych ludzi do działania i współdecydowania o sprawach ważnych dla mieszkańców regionu – mówi Dominik Kapusta, członek zespołu parlamentarnego do spraw młodzieży.

Radni Młodzieżowego sejmiku otrzymają swoje  nominacje 5 czerwca, podczas uroczystej gali z okazji 20-lecia województwa świętokrzyskiego. Młodzi radni na sesjach spotykać się będą nie rzadziej niż raz na kwartał.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •