reklama

reklama

/>

„Prędko, prędko...” na podstawie utworów Aleksandra Fredry – premiera w Żeromskim

„Prędko, prędko...” na podstawie utworów Aleksandra Fredry – premiera w Żeromskim

Współczesny Aleksander Fredro na deskach kieleckiego teatru. W sobotę w Teatrze im. Stefana Żeromskiego odbędzie się premiera spektaklu „Prędko, prędko” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.

Nowoczesne spojrzenie na Fredrę – najwybitniejszego komediopisarza w interpretacji reżysera Mikołaja Grabowskiego. Spektakl „Prędko, prędko... ” to uwspółcześniony Aleksander Fredro, na podstawie tekstów „Teraz” i „Z Przemyśla do Przyszowa”. Dowcip, ironia i sarkazm fredrowski odkryte na nowo. W tej sztuce humor skłania do życiowych refleksji.

- Ten rodzaj narracji fredrowskiej okazał się naprawdę trudny, niby prosty a tak skomplikowany jeżeli idzie o szukanie w sobie, w aktorach tego co tak jakby ich boli. - tłumaczy Mikołaj Grabowski, reżyser teatralny i filmowy

Reżyser odkrywa nowe wątki, jak dotąd u Fredry pomijane. Stawia na wydobycie z postaci współczesności. Współczesna a zarazem odnosząca się do historii jest scenografia. Jak mówi scenograf spektaklu jest to stylistyczny miks, który jest bardzo współczesny.

- Ja tutaj chciałam zaproponować taki retro eklektyzm. Jest trochę lat 20. XIX w. i są lata 60. - mówi Zuzanna Markiewicz, scenograf i kostiumolog

Zdaniem Mikołaja Grabowskiego sztuka na podstawie nieco zmienionych i uwspółcześnionych tekstów Fredry łączy te dwie powieści. Zarówno kiedyś jak i dziś świat jest na opak. Absurdalne sytuacje są aktualne. Dzięki nadaniu tekstom współczesności, widz będzie miał szansę odkryć dotąd nieznanego Fredrę. Premiera „Prędko, prędko” w najbliższą sobotę w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •