reklama

reklama

/>

Nowe mieszkania chronione w Kielcach

Nowe mieszkania chronione w Kielcach

W Kielcach przy ulicy Ściegiennego powstały kolejne lokale chronione. Mieszkania oficjalnie oddano już do użytku. Dom znalazło w nich ośmiu lokatorów dla których usamodzielnienie się, było problemem.

Osiem osób z zaburzeniami psychicznymi zamieszkało w Kielcach w mieszkaniach chronionych. Miasto przekazało lokale przy ulicy Ściegiennego w budynku wolnostojącym, który został w pełni wyposażony i przygotowany na przyjęcie nowych lokatorów. Na realizację tego zadania zostały przeznaczone środki o łącznej wartości ponad dwustu tysięcy złotych z czego połowa pochodzi z budżetu państwa - powiedział Prezydent Kielc Wojciech Lubawski, 

W budynku znajdują się dwa mieszkania. Jedno w którym zamieszkało 6 osób usytuowane zostało na parterze i pierwszym piętrze. Piętro drugie zamieszkują obecnie dwie osoby - mówi Marek Scelina – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. 

Kandydatów na mieszkańców kwalifikował zespół konsultantów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach w składzie: psychiatra, psycholog, pielęgniarka psychiatryczna i pracownik socjalny. Mieszkania chronione, oprócz pomieszczeń mieszkalnych, składają się z części wspólnych takich jak kuchnie, łazienki i pokoje w formie salonu. Pozostałe przestrzenie to prywatne pokoje lokatorskie. Mieszkańcy z orzeczoną chorobą psychiczną, najczęściej znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, mimo to są w pełni samodzielni, a dziś wdzięczni za pomoc.

Każde pomieszczenie mieszkalne wyposażone jest w szafę, szafkę nocną, stół i krzesła, dla każdej z zamieszkujących osób zapewniono też miejsce do spania. Kuchnie są wyposażone w kuchenkę; zlewozmywak; chłodziarkę; mikrofalówkę; czajnik; meble kuchenne, sprzęt i naczynia do przygotowywania i spożywania posiłków - informuje Katarzyna Gąciarz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodziny. W Kielcach do tej pory powstało już prawie 150 mieszkań chronionych. W planach miasta jest budowa kolejnego budynku, który w przyszłości zapewni schronienie dla mieszkańców z trudnościami w usamodzielnieniu się. Na oficjalne przekazanie budynku przy ulicy Ściegiennego zaproszono wiceminister pracy i polityki społecznej Elżbietę Bojanowską.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •