reklama

reklama

/>

Praca dla młodych w Targach Kielce

Praca dla młodych w Targach Kielce

To już 12. edycja Ogólnopolskich Targów dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych „Praca, Kariera, Rozwój” w Targach Kielce.
Wydarzenie, według organizatorów, ma być platformą do wymiany doświadczeń i okazją do zdobycia dodatkowej, mniej szkolnej, wiedzy – mówi Paulina Świder – specjalista d.s. PR Targi Kielce S.A.

Oprócz ofert pracy, dla zainteresowanych przygotowano warsztaty, przydatne podczas poszukiwania zatrudnienia. Mówiono o „Wizerunku kandydata w sieci”, a doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, przybliżali tajniki rozmów kwalifikacyjnych.

- „Chcemy przedstawić młodym ludziom wiedzę na temat tego w jaki sposób przygotować się do spotkania z potencjalnym pracodawcą, mówimy o tym jak się zaprezentować żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie” - informuje Małgorzata Wirecka-Zemsta z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Podczas targów swoją ofertę przygotowało ponad trzydziestu wystawców. Oprócz stałego zatrudnienia pojawiły się także oferty płatnych staży i praktyk.
Poszukujących pracy nie brakowało. Studenci już podczas targów korzystali z możliwości aplikowania na wybrane stanowiska, chętnie zostawiali też swoje CV.

Jednym z punktów programu Ogólnopolskich Targów Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych było Forum Biznes Edukacja Rozwój, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Nowe miejsca pracy w gospodarce 4.0 dla absolwentów szkół wyższych”. Prelegenci mówili o tym na czym polega wspomniane zagadnienie i w jaki sposób uczelnie dostosowują swoją ofertę do zmian na rynku pracy. Wśród mówców byli przedstawiciele świata biznesu i nauki, między innymi: dr Zdobysław Kuleszyński - Rektor Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych, Janusz Wójcik – Prezes Stowarzyszenia Innowacyjnych Technologii SIT POLSKA, Jakub Gontarek – ekspert Konfederacji Lewiatan, Maciej Balasiński – Ambasador Startup Poland oraz Dariusz Dubielis – Dyrektor Informatyki Vive Group.

Organizatorem wydarzenia były Targi Kielce S.A. i Stowarzyszenie AIESEC.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •