reklama

reklama

/>

Radcy prawni rywalizowali na boisku

Radcy prawni rywalizowali na boisku

Togi zostawili w szatni i rozpoczęli sportowe zmagania. Przez dwa dni w „Hali Legionów” w Kielcach, radcy prawni rywalizowali w X Ogólnopolskich Mistrzostwach w Halowej Piłce Nożnej. Walka była zacięta, tytuł mistrza zdobyła drużyna z Wrocławia.

Togi zamienili na strój sportowy i stanęli do walki na boisku. Przez dwa dni w „Hali Legionów”, radcy prawni rywalizowali w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Halowej Piłce Nożnej. Tegoroczna edycja rozgrywek zgromadziła na starcie 15 drużyn reprezentujących 14 Okręgowych Izb Radców Prawnych z całego kraju. To już dziesiąte spotkanie w Kielcach.

- Większość zawodników gra już od kilku lat, rotacje są niewielkie, to raczej odmłodzenie zespołu lub wzmocnienie nowymi zawodnikami – mówi Andrzej Głogowski, wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach.

W zawodach uczestniczyło ponad 160 zawodników. Na co dzień rozwiązują zawiłe kwestie prawne, ale znajomość kodeksów na boisku jest zbędna. Sport rządzi się swoim prawem.  - Pewne cechy i w kancelarii i na boisku się przydają, pracowitość, konsekwencja, czasem upór, a bardzo często gra zespołowa – mówi Michał Skrypko, OIRP Katowice.

Drużyna Okręgowej Izby Radców Prawnych z Katowic ofiarnie broniła tytułu mistrza z ubiegłego roku. Rywale nie odpuszczali.

- Nie łatwo będzie obronić tytuł – mówi Michał Skrypko, OIRP Katowice.

Gospodarze w żółto czerwonych barwach kieleckiej Korony też nie odstawiali nogi. Ale w tych rozgrywkach wynik nie był najważniejszy.

- Z jednej strony jest to okazja do sportowej rywalizacji i sprawdzenia się na boisku, a z drugiej strony okazja do towarzyskich spotkań – mówi Wojciech Stachowicz-Szczepanik, OIRP Kielce.

I budowania ducha samorządu radcowskiego. Duch sportowej rywalizacji  nie opuszczał zawodników do ostatniego gwizdka, na boisku walka była zacięta.

- Poziom z roku na rok jest coraz wyższy i teraz decydujący mecz, ćwierćfinał, oszczędzaliśmy się trochę wczoraj, ale głupio byłoby przegrać jeden mecz i jechać do domu – mówi Andrzej Jaskowski, OIRP Wrocław.

Nie przegrali, a do domu drużyna z Wrocławia wróciła z tytułem mistrza. Organizatorami imprezy były Krajowa Rada i Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach. Partnerem mistrzostw był Totalizator Sportowy.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •